Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz TonTomika #840 üzenetére

    "Ez a kódrészlet csak egy teszt egyébként, azért van így kódolva, egyébként nem BASIC örökség, csak hirtelen ez így egyszerűbbnek tűnt."
    Ha most kezded az érdemi kódolgatást, akkor tényleg szokj le róla még időben, hogy ilyen változóneveket használj, még tesztnek sem alkalmas, mert lehet, hogy később szeretnéd ezt a tesztet továbbfejlesztgetni, aztán már fingod nem lesz róla, hogy milyen változó mi a francot csinál.

    "Ki kell, hogy ábrándítsalak, ez most egy valódi vevőnek szánt honlap, ám azért is nem választottam CMS-t mert nagyon egyszerű felületre van szüksége, csak képfeltöltésre a megfelelő projekt menüpontjába, ahol egy nivo slider váltogatja a képeket. A WordPresst ismerem és szeretem is, de ehhez a projekthez túl soknak gondoltam, aztán lehet hogy kicsit megszívattam magamat."
    Na, akkor ezt még most, az elején még egyszer gondold át. :D
    Úgyis tuti, hogy az lesz, hogy a vevő majd rájön idővel, hogy akar admin-felületet is, rájön, hogy hoppá, mégis kéne egy plusz valami bele, aztán még valami, és akkor eljutsz oda, hogy döngeted a fejed a falba, hogy a francért nem használtál inkább CMS-t már az elején. Egy normális hosztingnál el kell, hogy bírja megfelelő tempóval az amúgy erőforrás-igényes CMS-t is.
    A másik: nehogy már 2012-ben FTP-vel feltöltött fájlokat olvasson be a scripted egy könyvtárból, aztán azt listázza ki agyatlanul sorrendben...
    Már ilyen pluginek vannak, mint a Plupload, amivel szépen lehet egyszerre sok fájlt feltölteni, és ezt lekezelheted PHP-vel, feltöltheted az elérési utakat adatbázisba, stb... de tuti, hogy van erre valami Wordpress-modul is (Drupalban van, tuti, hogy WP-ben is van).

    Ha ez most egy vevőnek szánt honlap, nem hiszem, hogy az ő weboldalát kéne ujjgyakorlatnak használni.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák