Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    válasz Fooler89 #2566 üzenetére

    Én ebben segíteni nem tudok. Te ezt véletlenül nem tutorial alapján csinálod?
    Swing-et még nekem is gyakorolni kéne, és egy sakk programos Java alkalmazásba belefognék később.

  • sutszi

    veterán

    válasz Fooler89 #2566 üzenetére

    Bár lehet nem jó oldalról közelítem, én valami ilyesmiből indulnék ki:

    Lenne egy csempe/mezo ami JPanel. Ebből egy ciklussal csinálok 64-et és bele egy ArrayList-be.
    Bár ha úgy akarod elérni őket, hogy A1, meg B7 mező, akkor valamivel bonyolultabb a létrehozás pl... két két ciklus kell hozzá

    Alaposan nem gondoltam végig, csak így hirtelen ötlet volt...

    Amúgy van itt olyan aki Java stored procedure és webservice-el kapcsolatban képben van? Esetleg van jóféle magyar nyelvű könyve?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • modder

    aktív tag

    válasz Fooler89 #2566 üzenetére

    Én nem is értem ezt a kérdést.

    Én SWT-vel bíbelődtem mostanában, és kódoltam a felületet, nem tervezővel csináltam, így nyilván könnyebben nyúlok hozzá a különböző elemekhez, mintha a generált kódból szeretném kiszedni az egyes elemek referenciáit.

    Egyre tudok gondolni, hogy a kérdésed arra vonatkozik, hogyan tudsz hivatkozni a tervezővel megrajzolt felületen lévő elemekre, mert az valószínűleg egyenként hozta létre mind a 64 elemre a referenciát.

    Ha nem akarsz sokat kódolni (egyenként beletenni a generált elemeket egy mátrixba), akkor bizony kódolnod kell... generáld le te az említett elemeket, és kapásból pakold is őket bele egy mátrixba vagy tömbbe, vagy tudom is én, ahogy ábrázolni szeretnéd a sakktábládat.

    Egyébként a sakktábla modelleden is elgondolkodhatsz. Elképzelésem szerint szeretnéd váloztatni a kocka színét, ha rálép egy bábú, rajta van egy bábú, vagy ráklikkel valaki. Előbbi esetekben érdemes lehet származtatni vagy becsomagolni egy osztályba a JPaneleket, amik a kockákat jelentik (decorator pattern pl.), és így minden egyes panelhez tudsz majd rendelni állapotot: rajta van egy bábú, melyik bábú van rajta.

    Ez a baj a swinggel, hogy vannak kifinomult form tervezők, amivel megcsinálod a csilli-villi felületet, de amikor már interaktívvá kell tenni, akkor bizony hozzá kell nyúlni kódban is, és akkor jössz rá, hogy igazából nem tanultál semmit a swinggel kapcsolatban azzal, hogy összekattintgattál valamit.

Új hozzászólás Aktív témák