Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    Sziasztok

    Java EE-s téma, remélem tudtok ebben is segíteni.
    Van egy jsf oldalam, és az oldalon mp3-at szeretnék lejátszani html5 audio tag segítségével. Alap esetben egy "távoli szerveren" lennének a zenék eltárolva, ami jelenleg nem működik, úgyhogy tesztelési céllal gondoltam a gépemről adnék meg egy zenét.

    Nagyjából így próbálkoztam
    <audio controls="true">
    <source src="/home/jim/Music/music.mp3" type="audio/mpeg">
    Your browser does not support the audio element.
    </source>
    </audio>

    Na most a probléma ezzel, hogy -szerintem- így nem találja meg a zenét az app. Megjelenik az oldalon az audio tag, de "szürke", gondolom azért mert a zene nincs az alkalmazásszerver (glassfish) kontextusában.
    A kérdés, hogy hova tegyem a zenét, és hogy hivatkozzak rá, hogy működjön?:) üdv

    megj: van egy módszer, amivel el tudom érni a fájlt, de az nagyon ocsmány, mondjuk már az alapkoncepció is az, úgyhogy mindegy. Na ami ugye bekerül a WEB fájlok közé az elérhető kívülről, szóval a /resources mappa mellé csináltam egy music mappát, abba belemásoltam a zenét, és azt linkeltem be:
    <source src="http://localhost:8080/woowie/resources/music/music.mp3" type="audio/mpeg"> így sikerül is lejátszani, csak hát... :B :DDD

    Na mindegy ez most úgyis tesztüzem, meg az alkalmazás is csak gyakorlás, úgyhogy jó lesz akkor így.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák