Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz 04ahgy #2402 üzenetére

    Üresjáratban nem nagy szám, csak akkor van szívás, ha nyitva felejtessz egy youtube ablakot, vagy több megjelenítőt dugsz rá. Onnantól viszont inkább áramtemető, mint termelő.

    Nekem az elsőszámú érv, ami miatt IGP-t használok az 5850 mellett (játékot kivéve helyett), az éppen ez. Mert +40W a youtube videó alatti órajelnövekedés eredménye, az IGP meg lejátssza +2W-ból ugyanazt. Ráadásul az IGP meg tudja csinálni, hogyha lement a youtube videó, akkor energiatakarékos módba vált, az 5850 nem, csak ha kézzel bezárom az ablakát, amit nem szoktam. (Gyanítom, a 7970 sem jobb ilyen téren.) Plussz pl. firefox böngészés folymatosan kapcsolgatja fel az 5850-et 3D-s órajelekre és vissza, ami +10-15 fok a hőfokon, a ventin is hallom, az IGP-nek meg +0W fogyasztás kb, és semmi sem melegebb. A kompatibilitási gondoktól úgy szabadultam meg, hogy nincs virtu, be van kötve mindkét VGA a monitorba, és "megjelenítőt váltok", mikor melyik VGA menjen. Ez így kicsit kényelmetlenebb, de 100%-os, megbízható megoldás, nincs virtualizálva semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák