Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Erdei88 #1665 üzenetére

    Csak ott a marhanagy bibi ezzel a teszttel, hogy marhasok memóriájú, egyedülálló kártyákkal teszteltek és csomó régebbi, nyilván 2.0-s PCIE-hez optimalizált játékkal. A PCI-E sebességének ott van jelentősége, amikor gyakran kell cserélgetni a videómemória tartalmát különböző okokból. Tehát mondjuk egy négymonitoros Eyefinity-vel, brutál felbontásban, sokszoros szűréssel egy videómemória-igényes játékkal sli GTX680-al lett volna érdemes tesztelni. Ezenfelül érdekes lett volna ránézni az X79 platform viszonyulására, ugyanis IB-nél a dual-channel memória is szűk keresztmetszet lehet, ugyanis a 16-os PCIE3.0 maximális sebességű etetése önmagában megeszi a proci 1600-as memóriákkal elérhető memória sávszélességének nagy részét, 16GB/sec-et.
    Arról nem is beszélve, hogy ezek az eredmények, ahol átlagsebesség van feltüntetve, nem tükröznek hű képet. Arra gondolok, hogyha kifogy a vram, és nem tudja a rendszer elég gyorsan etetni, akkor először mikroakadásos lesz a játék, és csak súlyosabb esetben okoz ez szignifikáns különbséget az FPS-ekben, lényegesen később, mint ami már zavaró.
    Összefoglalva, annyit akartam mondani, hogy nem sokkal lettünk okosabbak, mennyi is a jelentősége pontosan a 3.0-s PCIE-nek. :(

    (#1681) Pubszon: Én is így voltam vele. Nem akarok tuningolni, de mégis olyan frusztráló érzés lett volna K-nélküli procinál, hogy ha akarnék se tudnék. Aztán végül is szerencsére a K-s mellett döntöttem, úgyhogy nincs frusztráció. :D

Új hozzászólás Aktív témák