Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • LordAndrew

    tag

    Sziasztok,

    Játszik itt valaki Geocaching játékot iPhone-nal? Nekem Androidom van, de a minap vendégeskedett nálam egy iPhone és iPad. Nagyon tetszettek, de egy olyan free alkalmazást sem találtam, amibe be tudnék tölteni lokációs fájlokat a geocaching.hu-ról (egy pár program állította ezt magáról, de végül is nem sikerült feltölteni semmit), az Android alatt használt kedvenc Navitel programom mappáiba pedig nem sikerült iPhone-on írni, illetve nem nyitotta meg azokat az atlasz fájlokat (.nm2 kiterjesztéssel), amit Android alatt szó nélkül megeszik (és amit a turistautak.hu preciziós térképei alapján csináltak)... Tud valaki segíteni, hogy Android alatt milyen alkalmazással lehet Geocache-elni? (Nem érdekelnek a geocaching.com-on közzétett ládák, kizárólag a geocachin.hu -ról szeretnék ládákat keresni).

    Előre is köszi a válaszokat,
    Andrew

  • LordAndrew

    tag

    Sziasztok,

    alapvetően Androidos felhasználóként nem vagyok teljesen képben az iOS alkalmazásokról. Kérlek ajánljatok alkalmazásokat, az alábbi feladatokra:

    -Kiadás/bevétel/számlaegyenleg tracking (lehetőség szerint felhőben, mondjuk Dropboxon tárolja az adatokat, persze kódolva)
    -Office alkalmazás (doc, xls, ppt megnyitás levélből, netről, szerkesztés). Fontos, hogy Dropboxról is tudjon megnyitni mindent.
    -Geocaching alkalmazás (tudjon beimportálni bármilyen olyan cache location formátumot, amit a geocaching.hu támogat. pl: mps, gdb, gpx), ami Magyarországon is használható
    -Videolejátszó alkalmazás, ami natív módon, konvertálás nélkül kezel DivX (avi), Mp4, H264 (mkv) formátumokat, akár felirattal is
    -Jelszó és egyéb titkos adat (pl. bankkártya adatok, bank accountok) kódolt tárolására alkalmas program, ami lehetőség szerint felhőben (Dropbox preferált) tárolja az adatokat (ne kelljen backupolnom állandóan)

    Előre is köszönöm a válaszokat,
    Andrew

  • LordAndrew

    tag

    Sziasztok,

    tagnap kaptam meg az iPad-emet. Nagyon szép, jó, de egy -számomra- fontos dolgot nem tudok megcsinálni. Azt szeretném csinálni, hogy feltöltök egy csomó képet mappákba (albumokba) rendezve az eszközre és ezekből létre szeretnék hozni egy új albumot (eddig megy a dolog). Azt szeretném, ha az új album külön életet élne, azaz a következő iTunes szinkronizáció után megjelenne az új "Válogatás" albumom az asztali gépen is. Ezt sajnos nem csinálja meg. Gyakorlatilag semmi sem történik, ha szinkronizálok. Gyanítom, hogy a képeket nem tárolja duplán, csak csinál hozzájuk egy bejegyzést, hogy melyik albumba tartoznak. Én azt szeretném, hogy kiválogatok egy rakás képet és arról keletkezzen egy másolat a gépen, amikor újból szinkronizálom (utána lehessen mondjuk egy gombnyomással megrendelnem a papírképeket a Digilabortól, egyszerűen kiválasztva a "Válogatás" mappa képeit). Később, ha még ügyesebb leszek, akkor ezeket (és csak ezeket) az iPhoto-val meg is editálnám (de azt szeretném, ha az eredeti képek az eredeti mappákban érintetlenül maradnának).

    Van tippetek, hogy mit kéne tennem? (Basic magyarázatot kérek, mert tegnap óta van csak iPad-em és az iTunes-t is csak ma láttam először).

    Előre is köszönöm a segítséget,
    Andrew

  • LordAndrew

    tag

    válasz szabopali #47132 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget. A gépem sima PC (windows7), sajna nincs rajta iPhoto. A Kommy fele párosítása gondoltál? Asztali géppel ebben az esetben látnám a mappákat?

    Arra mar rájöttem, hogyha megszerkesztem a fotót és a Camera Roll-ha kerül, akkor asztali géppel le tudom tölteni. Ugyanez a megoldás jó lenne sima másolással is... Van valami, amivel kiválasztott képeket át lehet lapatolni a Camera Roll-ba?

  • LordAndrew

    tag

    válasz Mela Kehes #47153 üzenetére

    Én simán tudtam törölni a szerkesztetteket a Camera Roll-ból. Kijelölés, törlés, jónap... Nekem az a problémám, hogy nem tudok módosítás (szerkesztés) nélkül áttenni (átmásolni) képeket oda.

    Arra lenne szükségem, hogy a képeimből tudjak egy válogatás-mappát készíteni, amit aztán egyszerűen átmásolhatok a gépre (Több ezer fotóm van, több száz mappában Ha egyszer kiválogattam az iPad-en a jó képeket, amiket ki akarok nyomtatni, akkor azokat valahogy át szeretném nyomni a PC-re (duplikált tárolás ide vagy oda). Illetve a válogatás mappa tartalmát meg szeretném editálni (és csak azt)

  • LordAndrew

    tag

    Sziasztok,

    bocsánat, ha pancser a kérdés, amit felteszek, de pár napos zöldfülű vagyok:

    A fotókat, amiket készítek (és amik a Camera Roll-ba kerülnek) albumokba rendezem. Hogyan lehet szinkronizálni az iTunes-szal (PC) úgy, hogy az albumokba rakott képek mappákba legyenek rendezve? (Alapból a kép szinkron lefelé (handheld->PC) nem megy, csak sima felcsatolt meghajtóként látom a Camera Roll tartalmát, de album nélkül, ömlesztve. Hogyan tudom az albumba rendezett képeimet albumonként (mappánként) letölteni?

    Előre is köszi a választ,
    Andrew

  • LordAndrew

    tag

    válasz DanielK #46587 üzenetére

    DanielK,

    Ajánlottál jóféle expense tracker programokat.

    A PocketExpense jónak tűnik, de két változatban létezik. A leírásuk szóról szóra megegyezik, de az egyik ingyenes. Tudod esetleg, hogy mi a különbség a Lite és a normál verzió között?

    Illetve meg tudnád mondani, hogy az általad ajánlott expense tracker alkalmazások közül melyik képes valamilyen módon két eszköz között szinkronizálni? (Azaz, ha bekerül egy új elem a listába a telefonról, akkor az jelenjen meg az iPad-en is (azon jobban lehet pl riportokat böngészni).

    Előre is köszönöm a választ,
    Andrew

Aktív témák