Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz tgr #49142 üzenetére

    Hogy hívják az eladót? Én pont mult héten szívtam meg egy ilyet! Én azt javaslom, bolttól vegyél függetlent!! Vagy nézz utána alaposan. Kérdezd meg a telefon imei számát és sorozat számát! Azt ami a telefonban van, nemcsak ami a dobozon, aztán ellenöriztesd le az apple support-al! Ez a biztos!! De még így is lehetnek gubancok, de talán így már tisztább a dolog.
    Az apple support meg tudja mondani, hogy gyári független-e vagy sem.

    Kérdezz utána náluk mindennek a telóval kapcsolatban, addig, mig nem tudsz róla semmit, ne vedd meg!

    Sajnos én ezeket elötte nem tudtam!

    [ Szerkesztve ]

  • Smani

    senior tag

    válasz tgr #49142 üzenetére

    www.imei.info

    Vagy nyomsz egy restore-t ott helyben gépre dugva.

    Esetleg felhívod az apple-t és imei alapján megmondjék neked.

    [ Szerkesztve ]

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz tgr #49167 üzenetére

    Ne csak az IMEI-t hanem a Serial Numbert azaz a széria számot is kérd el töle, és fényképezze le neked a telefonban!! Azután hívd fel az apple supportot, ami !!!ingyenes!!! és diktáld be a számokat! Ha ott megerösitik a garit és azt, hogy tényleg jó a készülék, akkor vedd meg!! Ezt az utat midenképpen járd végig!!! Megéri hidd el!!

    Én úgy szívtam meg, hogy elsö iPhone-omat vettem mult 7en. A srác új, függetlenként hirdette. Akkor még semmit nem tudtam ezekröl a dolgokról! Naívan hittem neki, bizonygatta hogy független, küldött képeket róla, és a telóban is normális volt és elhitette velem, hogy ö jó cuccot árul stb stb. Nagyon jól csinálta, én meg nagyon buta voltam! Utólag kukoricán térdepeltetném saját magam. Mikor megkaptam a telót, örömömben nagyon meg sem néztem rajta semmit, csak csodáltam hogy milyen szép, milyen gyors. Elmentem Vodához, vettem elöfizut, betettem a kártyát, használtam. Délután mondom rápillantok a garira. Nézem a sorozatszámot a dobozon..... aztán a telón.... megint a dobozon.... megint a telón.... és látom nem egyezik. Hoppá. Jött a para. Aztán az Apple gari ellenörzöbe beírva sem lett eredmény! Már pipa volta, de itt a fórumon (OFF Topicban) nyugtatgattak, hogy biztos csak cserekészülék, szal no para. Persze az Eladót nem tudtam azóta elérni, mert ki van kapcsolva..... micsoda véletlen. Hétfön hivom az apple supportot, és a csaj azt mondja, májusban lejárt róla a gari! Hoppá. Letettem a telót. Gondolkodtam........ Májusban??? Októberben jött a 4S....... minimum Októberig garanciálisnak kellene lennie. Hivom megint öket.... csaj is csak pislog, hogy tényleg..... kapcsolja a Technikus kollegát. Na ö utánanézett mindennek, mondta, hogy ennek a készüléknek nem is szabadna kint lennie, ugyanis szervizben kellene lennie. Nem tudja hogy kerülhetett ki onnan (az adatbázis szerint bent is van a készülék), illetve garancia az ugye nincs is rá mivel ez már elvileg egy nem használt készülék. Utánanéznek a dolognak. Úgyhogy ez az én kis történetem. Remélem te nem jársz így!

    u.i.: Milyen jogi dolgokkal lehet ez ügyben élni?? Vagy feljelentés?? Vagy mit lehet tenni ilyenkor??
    Esetleg az Apple is hibázott, hogy kint van forgalomban egy olyan készülék, ami szervízben kellene legyen??
    Esetleg egy készülék cserébe nem mennének bele? Gondolom nekik is kellemetlen a dolog.

    Neve, címe, email címe megvan, meg a telószáma is, csak ugye nem él. Kérdés, hogy nem kamu nevet és címet adott e meg. Futár cég gondolom nem ellenörzi. Hogy tudnék esetleg a nyomára bukkanni?

    Ki mit tenne a helyemben? (Felakasszam magam? :) )

    [ Szerkesztve ]

  • Csabee.

    nagyúr

    válasz tgr #49628 üzenetére

    Én a legolcsóbb fóliával védem elől hátul az iPhone4S-emet, és tökéletes! 3havona lecserélem a fóliákat és rakok rá újakat. Ez dúrván 400-500Ft-omba kerül 3 havonta.

    Üdv: Csabee.

  • #35104512

    törölt tag

    válasz tgr #49628 üzenetére

    Ez az amiben soha nem fog egyetérteni a nép :) enyém 11 hónapos, soha nem volt rajta semmi (se fólia, se bumper, se semmi), zsebben hordom, és makulátlan mint az új.

Aktív témák