Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M1995

    aktív tag

    válasz Oldman2 #39842 üzenetére

    16/17 óta ami feltűnt: az említett egész új háttérkép módi... még ami nem hiba, azt se gondolták át, pl. teljesen felesleges az a funkció, hogy lock screen hosszú nyomásra bejön a háttérváltó felület, lehet user csak a lámpát akarta bekapcsolni és egy pixellel mellé ment vagy csak simán fogja a telefont. Különben is milyen gyakran vált hátteret az ember, hogy a Settings/Wallpaper menü ne legyen elég, minek ezt lock screen hosszú nyomásra tenni?
    8 GB RAM 15 Pro esetében is a háttérválasztó menü laggol.

    Shortcuts: az "all action" részen amikor kidobja a listát a parancsokról, laggol.

    Autocorrect: néha akkor is javít, amikor mondod ne, illetve nonszensz dolgokat javasol

    Nem tapasztaltam, csak olvastam: fókusz mód renitens módon be vagy kikapcsol, ez gáz lehet aki belefut.

    Ízlésbeli kérdés: az új háttér módszer mellett az új kontakt fotó módszer, hát szerintem régen jobb volt, most ha nem állítasz be, elég ronda a hívás és a kontakt adatlapjára is berakták egy plusz sorba kiemelt helyre, ezzel lejjebb tolva a lényegi információkat, hiszen ha egy kontakt lapjára megyek nem arra kíváncsi vagyok elsősorban, hogy milyen jó contact poster, hanem a személy adataira

    Mindezek ellenére azért nem rossz ez az iOS 17, csak már nem olyan szigorúan figyelnek a részletekre, mint régebben.

    Egyébként érdekes, néha ki mit lát hibának vagy nem tudja van rá módszer, vagy a miértjét hogy nem rosszabb, csak más.

    Ez az új JerryRigEverything videóról jutott eszembe. Android userként kipróbálta az iOS-t. Azt hittem tényleg deal breaker dolgokról fog beszámolni, arról is persze pl. a vissza gomb hiánya amin androidosok megütköznek jó ez biztos furcsa váltáskor, vagy nincs clipboard, split screen ez oké, viszont közben a fele videó ilyen grandma szintű user error dolog, vagy hogy egyszerűen iOS-en más, nem rosszabb. Videóból pár példa:

    mondja a dátumhoz le kell húzni az értesítési központot állandóan, hát ezen fogtam a fejem, alapból kint van a naptár ikon a főképernyőn, ő eltávolította, vagy akár widget is kitehető

    beállítások: azt hittem arról fog beszélni nem jó, hogy appon belül és a fő Settings menü APP részen is vannak beállítások, itt is és ott is, ez tök jogos kritika lett volna, de arról kezdett beszélni milyen körülményes szerinte a Settings menübe jutni, ahogy keresni kell az ikon, hát ahogy a Calendar ikon, a Settings ikon is kint van főképernyőn, csak ő teleszórta mindennel, hogy elmondhassa keresnie kell, ráadásul Spotlightba is be lehet írni, sőt már lehet közvetlenül ott kapcsolni 1-2 dolgot, illetve CC-ben hosszú nyomásra és vannak még opciók

    kurzort vezérelni pontosan a space hosszú nyomással lehet

    mondja nem érti a tárcsázó számgombokon miért van ABC is, ha nem lehet úgy névhez tartozó számra keresni, hát azért mert voltak/vannak telefonos automata rendszerek ahol bevitelhez kellhet és a betűkhöz tartozó számokat kell beütni, hirdetések TV-ben, újságban DIAL 1-800-FLOWERS ezért kell iOS tárcsázó is mutassa az ABC-t, viszont iPhone-on a gyorstárcsázásra a kedvencek és a Spotlight van kitalálva, elkezded írni a nevet és már dobja is ki a lehetőséget. (egyéb mód widget és shortcut)

    üzenetek színe: kék imessage titkosított, zöld nem az, ennyi
    üzenetütemezés: shortcuts app lehet, jó ez lehetne üzeneteknél

    email: természetesen lehet olvasatlannak jelölni levelet, sőt azt is lehet emlékeztessen az adott emailre adott időben és akkor flagelni se muszáj, feldobja az értesítést záróképernyőre is és a mail appban az inbox tetejére kerül az adott levél

    Őszintén szólva kár volt ezt a videót így kiraknia, rendben hogy vélemény és ez volt az ő tapasztalata meg minden, az oké. Csak ilyen dolgokat mint keresnie kell a dátumot és a beállításokat, vagy Spotlight használata, ezekre 100 nap alatt nem keresett rá vagy kérdezett meg iPhone youtuber barátját? Egy nagymamától elfogadja az ember ezeket, egy tech youtuber fiataltól? Úgy jön le az egész, szerinte mindent csak lassan és körülményesen lehet csinálni iOS-en.

    #39841
    Igen, az értesítések is azért jönnek már alulról, mert kellett a hely az új háttérkép effekteknek, hogy az órába bele tud lógni a kutyád feje és hasonlók.

Új hozzászólás Aktív témák