Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Intruder2k5 #24024 üzenetére

    Ráéreztek nagyjából Berettyóújfaluban hogy miként lehet megfogni azokat akik kompromisszumok árán is de az olcsóbb csomagokat választják. Illetve azon rétegek - és ebben a hátrányos helyzetű kistérségben főleg nem elhanyagolható, ahol még 2 éve és sorakoztak a mikrósszolgáltató antennái - elcsábítására akik vagy nem töltenek le sokat, vagy ráér nekik lassabban lejönni a cucc - erre majd mindjárt még kitérek - tehát legfőképpen böngésznek, közösségi oldalakon aktívak, Youtube-oznak, HD Streamet néznek. Nekik elég még a 15 Mbps is szűkön, de a 30-cal már kényelmesen elvannak.

    Akik viszont sokat töltenek le. Példa xy kőműves mondta, hogy mielőtt elmegy dolgozni bekapcsolja a gépet és ameddig nem ér haza tölt. ADSL kapcsolata volt akkoriban. Na most ugye ilyen esetben fontos az ár/érték. Tegyük fel, hogy több száz GB -ot forgalmaz havonta így (egy betanított segédmunkásról van szó, tehát a pénz nem veti fel). Ha megspórol a havidíjon 2000 Ft-ot egy hónapban azt kifizeti jó eséllyel az áramszolgáltatónak. Mert ami nála lejön egy nap alatt, az nekem megvan 2 óra alatt. De ez most egy olyan eset amikor a PC-t csak azért járatja otthon amikor ő távol van, hogy mire hazaér legyen tartalom.

    Ha azonban valaki otthon ül, és dolgozik is a PC-n tehát ígyis - úgyis menne, akkor a háttérben tölthet 10-ed akkora sebességgel, persze később lesz lent, de a gép akkor is menne, ha nem töltene.

    A 100 Mbps-os csomagjuk árát kevesebb mint a felére vitték le, így már az is versenyképes. Jelenleg a UPC-nél magában : [kép] Tehát az én egyedi két éves ajánlatom nagyon jó volt 4062 Ft-ért :)

    Közben látom, hogy az Invitel oldala megújult:

    [kép]

    "Rendszerünk úgy érzékeli, hogy az Ön számítógépén AdBlock, vagy hasonló hirdetésszűrő rendszer működik. Kérjük, hogy a maximális felhasználói élmény érdekében az Invitel felületein történő böngészés ideje alatt kapcsolja ki ezt az alkalmazást, vagy engedélyezze az oldalon megjelenő tartalmakat."

    Csupán bevásároltam 2 PC + 2 Mobileszközre élettartam licencelt Adguard Premiumot :)
    Adguard for Windows ver. 6.1.331.1732 - Windows 10 Pro 1703Adguard Premium Android - Huawei MediaPad M3 8.4" táblagépen

    Miben csorbul az élményem ha nem kapcsolom ki?:D Természetesen nem kapcsolom ki. Keresni is tudok az oldalukon:

    Jelenleg az én címemen ezeket dobja: [kép]

    Csak Internet kategóriában, és vegyes hálózaton, van pár utca ahol a Telekom xDSL hálózatát tudja használni, abból is az ADSL2-t, de ez a móka csak 15 Mbps-ig megy.

    "Az a baj, hogy a rézérpáras hálózattal nehéz versenyképesnek maradni, mert egyrészt erősek a jelenlegi technológiai korlátok, másrészt az üzemeltetési költsége sem kicsi. Márpedig az Invitel hálózatának döntő többsége ilyen,"

    Valóban, nekem is, Neked is, meg sokan vagyunk így, már kevés régen a rézérpár akkor ha komplett szolgáltatáscsomagot szolgál ki, különös tekintettel az Internet és az IPTV-re. Azonban ha csak VoIP és IPTV van, akkor még nagyon sokáig elég egy bondingolt VDSL2. Példának okáért NetFlixen néztem 4K-s sorozatot és időnként megnyomtam az info gombot, aztán ledöbbentem két tényezőn. Az egyik, hogy 720p-től 1080p-n át 4K-ig dinamikusan váltogatta a felbontást, és a bitrátát (pedig Fiber Power 240 volt alatta), de nem nagyon ment akkor sem 10 Mbps fölé, amikor 4K-ban volt, és még a víz sem volt pixeles. Ezen eléggé ledöbbentem. Pláne, hogy HBO GO-nál 1080-ban is vannak pixelesedések. Nálunk ugye két szolgáltató van ez egyfajta biztonságot ad, meg ugye referencia arra, hogy a rézdrótos hálózaton is lehet IPTV-t jó minőségben nézni, ha elérhető minimum 10-15 Mbps és csak egy VoIP van mellette a titok nyitja, hogy nem szabad mellé Internetet is rendelni, ha van alternatív ISP a körzetben, és az megfelelő ár/érték aránnyal szolgáltat. Nálam érpáronként 23 Mbps van és 2 STB lóg rajta meg a VoIP szolgáltatás. UPC + Telekom nálam maximálisan bejött.

    Egyébként anyumnál a 10 Mbps-os Internet is gyorsabbnak tűnik mióta az Adguard szűri a sok dzsuvát :)

Új hozzászólás Aktív témák