Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz kabelmania27 #13870 üzenetére

    A kivitelezésen gondolkodom éppen. Elég korrekt kábelvezetős rendszer van kiépítve. Viszont nem bánnám ha a padláson hoznák a koaxot lehet. A három szobában van egy HGW és két router. Az én szobám a "kommunikációs központ", ez esik egyébként legtávolabb az utcától. A HGW marad gondolom, mivel a T-s Hoppá marad, és az digitális vonalon van már, persze routerként már nem igen fog funkcionálni. A kábelmodemnek is ebbe a szobába kell érkeznie. Az én szobám, és a Nagyapám szobája között van az előszoba, amin csak átmennek a kábelek. A nagyapám szobájában van a D-Link DIR 600-as router, és azon lóg egy Sony KDL-32EX650 TV. D-Link-ből megy át egy LAN kábel a Nagymamám szobájába, ahol van egy PC, egy CRT tv, és az ASUS RT-N10+ router.

    A túlfeszültségvédelmen gondolokom éppen. Minden eszköz túlfeszültségvédelmi rendszerre van kötve, egyik másik többre is.Az én szobámban van a legtöbb túlfeszültségvédő, van itt két UPS (az egyik pont a Speedport HGW-nek, és erre tervezem rákötni az Inviteles kábelmodemet is - APC Back UPS ES BE550G-GR -). Az egyik legfontosabb, hogy a bejövő KOAX legyen túlfeszültségvédelemmel levédve. Az egyáltalán nem gond, hogy szünetmentesre kerüljön. Van még a szobában egy APC Back UPS CS 650 vonalvédelemmel, Belkin F9A823en2M (vonal és koax) - valamint még van egy plusz APC, de az most nem jön szóba, mert azon sem koax sem vonalvédelem nincs egyébként E10-G - illetve a mama szobájában MGE Pulsar CL8 vonal és koaxvédelemmel.

    (#13871) Gubek-Einste: A HGW-nél nem annyira fontos, hogy védve legyen vonali oldalról, egy 3k-s telefon, és két DECT cucc fog rajta lenni. Aztán a HGW szerepe nagyjából ennyi volt.

    Az 5GHz-es WiFi nem fontos. Az N7-ben nincs, a Sony Tévében meg csak az van, de az meg LAN kábelen kapja a netet.

    A Gigabites router jó lenne, mert bár jelenleg csak egy gép van a szobámban, plusz a WiFi-n csüngő L7 II és N7, de a jövőben ez bizony változhat megint. Az biztos, hogy kell ide egy router, mert a másik két szoba innen fogja kapni a netet.

    (#13872) poli27 : Hát ezt az infót ők adták, de ez annyira nem foglalkoztatott, mert nekem egyáltalán nem kell telefon, azt azok fogják fizetni, akiknek kell :)

Új hozzászólás Aktív témák