Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz PitLee #17814 üzenetére

    A szerelő /alvállalkozó/ ugyanannyit kap az Inviteltől ha igényesen - kábelvezető csatornákat lehelyezve - csinálja meg 3-4 óra alatt a bekötést, mintha igénytelenül csak felfúr ahol szükséges, és kész van 30-40 perc alatt. Magamnál nem mértem az időt, de amikor szomszédomnál kötötte, akkor mérve volt 40 perc alatt készen volt úgy, hogy felmászott a póznára a légkábelről levezetni - 4 vagy 5 percet beszélgetett a helyi Invitel képviselőjével a bicikliúton, és a padlást is megjárta. Még az sincs, hogy a borravalót máshol nem kapja meg, mert sokan azt hiszik, hogy ez a természetes módja a dolognak, hogy majd az otthoniak elrendezik... ami végül is természetes mert pont mindenki - tisztelet a kivételnek azt hiszi - így ez gyakorlattá vált, és mindenhol ezt csinálják szinte. Mondjuk ahol én láttam szerelni ott konkrétan 0 Ft volt a borravaló :)

    Arról nem is beszélve, hogy a kábelvezető csatornák pénzbe kerülnek, nem igen fogja neki az Invitel fizetni - ahogy más szolgáltató sem. Szóval ha igényes munkát adna ki a kezéből - vagy ha úgy jobban tetszik esztétikusabbat - saját maga ellen dolgozna. A saját otthonában viszont igényesebben csinálja - legalábbis a kábelvezetést -, az egyetlen gátja a dolognak, ha annyira nem ért hozzá, hogy otthonra is multimédiás aljzatot tesz fel, de ez általában tényleg az a kategória, aki korábban más szakmából nyergelt át, aztán a tudás még odaát maradt :D

    Kicsit olyan ez mint az OEP-es fogászat, ott is alap nélküli, amalgám töméseket végeznek, 30 perc alatt készül el egy tömés, a kedves páciens meg nem tudja, hogy nincs ék, hogy miért törnek szét a tömései, és miért húzzák ki azt a fogat amit egy gyökérkezeléssel meg lehetne menteni, és akár több évtizedig a szájban lehetne tartani. Nem hiába nem járok OEP fogászatra sem :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák