Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz Bossp #6484 üzenetére

    Én pont 2 napja találkoztam ilyennel. LGA1366 Fujitsu R570-2, 2 processzoros. A 0-ás proci hűtőjére egy nagy venti fújja ferdén (nem közvetlenül) a levegőt, úgy hogy a bordához legközelebbi rész is a ventilátornak kb 2 cm, egyben hűti a ramot, és a foglalat körüli alkatrészeket. Az 1-es proci hűtőjére közvetlenül rátettek egy jóval kisebb ventit, közvetlenül a bordák között fújva át a levegőt, ez volt a hűvösebb, alapban 30°C, a másik 40°C, 100%-on terhelve 70°C és 85°C.

    Én azt találtam ki, hogy megcseréltem a 2 procit, mert azok sem teljesen egyformák, némelyik jobban melegszik alapból és terhelve is lehet 5-6 °C különbség is. Itt még pasztázni is kellet, mert mindkét proci ki volt száradva. A proci csere és pasztázás után 0-ás proci alap 29-31°C a különböző magok, terhelve 69-71°C, 1-es proci 29-34°C a itt nagyobb volt a szórás a különböző magok között, terhelve 69-72°C

    Tehát a cserével közel egyforma lett a 2 processzor hőmérséklete, úgy, hogy a jobb hűtésű proci lett minimálisan melegebb.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák