Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Picturemaker

    őstag

    válasz Gery15 #4128 üzenetére

    Próbáltam levenni 0.006V-ot. A CPU fesz továbbra is auto-n volt (ennek csak így van értelme). A következő történt:
    Alapeset (auto, offset nélkül): Prime, játék 1,187V, AIDA 1,31V
    -0,006 offset: Prime, AIDA1,24V, játék - csak hagytam a karakter "állni" és pár perc után dobott egy kéket. Lehet, hogy úgy érezte semmit sem csinál a proci és visszavette a feszt, de az az offset értékkel csökkentve már kevés volt.

    Egyelőre nem úgy működik ahogy elméletileg kellene. Az a megoldás nem igazán tetszik, hogy állandó feszt adok a procinak. Ez nem extrém tuning! Nyilván ha 4,6+ lenne a cél az egy más tészta. De egy ilyen minimális túlhajtásnál csak ne veszítsük már el az energiagazdálkodási funkciókat. Sok helyen azzal kezdik, hogy állítsd fixre az órajelet, kapcsold ki az energiagazdálkodási funkciókat, stb. azután beállít 4,3GHz-et. Ez ebben a formában nevetséges. Kezdem azt hinni, hogy az Intel direkt szívatja a tuningolókat.

    [ Szerkesztve ]

    A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

  • ChME

    tag

    válasz Gery15 #4128 üzenetére

    Nincs neki semmi baja. Gyárilag ilyen. Arról van szó, hogy ha AVX/AVX2 utasításkészletet használó kód fut, akkor megemeli a saját feszültségét. Bizonyára nem véletlenül. Le lehet tölteni pl. az Intel stressz teszjét, ami nem használja a fenti utasításkészleteket, így alatta végig a 'beállított' feszültségen hajtja magát a proci.

    Valamennyire megértem, miért nem kedvelik ezt az emberek. Mindenki szereti fogni a gyeplő végét. De ettől még ez nem hiba, ez nem maga a gonosz. Csak figyelembe kell venni, ha az ember adaptív fesszel akarja tolni.

    Amúgy nekem az volt a tapasztalatom, hogy adaptív fesznél inkább a feszültségváltásoknál tud belehalni a rendszer, ha egyébként az ember belőtte már a megfelelő fesz. szintet AVX-hez vagy bármihez. Ezen is segít pl. a fix fesz. beállítása. És az órajelet terhelés hiányában ugyanúgy visszaveszi fix fesszel, mint adaptívval, ezért nem nagy a fogyasztásbeli különbség. Lehet a stabilitás többet ér.

Új hozzászólás Aktív témák