Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laychi

    veterán

    válasz laychi #16197 üzenetére

    Na rosszul kezdtem neki,mert mindkét feszt állítottam, így el is hasaltam.
    Nos.
    2. körben,hogy stabilan fut e az ibt most Auton hagytam ismét a VCCIN-t
    1,152V-ot beállítottam biosban a VCore-nak,így terhelés alatt 1,160-1,168V-on ment a rendszerben.
    VRing auto,ugyan úgy 1,224V maximummal.
    Full rammal futtattam az IBT-t,így stabilnak mondanám,bár lehet hosszabban kellene tesztelni.

    Következő lépés a a vring csökkentése ~100mV-tal,tehát most biosban 1,216V,lecsökkentem 1,112V-ra
    (Jah meg most a ramhoz beállítottam az xmp profilt)
    Addig még fut a teszt le is fürdök :D
    Ja meg beállítom a ventit,mert az alap fordulaton ment,így nem adott neki naftát és 80 fok volt majdnem a proci :D

    Szerk.:
    Még annyi,hogy most fixre volt állítva 4400Mhz-ra a proci,hogy ne ugráljon a fesz,meg speedstep aktív volt,manuálisan van beállítva 4000Mhz-re a ring is.Speedstep él a ring esetében is.
    Indítom a tesztet,visz.lát. hamarosan :)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz laychi #16197 üzenetére

    Áhh, IBT nem lesz jó VRING-et tesztelni. :N

    Ez volt a bajom nekem is, hogy már full beton stabil a ram, évekig megy az IBT, szénné kódoltam a fejem RealBench-el (ezt még emlékeim szerint 1,085V Vring-el), és mégsem bizonyult a mindennapok során stabilnak. Alkalmanként fagyó játék, vagy nagyon ritkán egyéb apróbb, fura hibák jelentkeztek, pl. nem töltött be nagyon ritkán az explorer indításnál. :) 1,15V-nál már nagyjából jónak tűnt, bár a biztonság kedvéért rátettem még kicsit, most 1,16V-on megy, viszont a többi tesztből feljebb húzott feszt visszább vettem. Csak stabil lesz idővel. :D
    Pont ez a mocsok ebben, hogy már full jó, remekül használhatóü a gép, de csak beszúr idegesítő apró hibákat, de olyan ritkán, hogy marha nehéz így tesztelni, mikor jó, mikor nem....

    Neked leveszi fix 4000-re állított ringet is? Nekem csak akkor veszi vissza, ha auton hagyom.... Lehet, kipróbálom, auton tekeri-e 4000 fölé, vagy nálam is megáll 4000-en. Fix fesszel baj nem lehet belőle. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák