Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devid_81

    nagyúr

    válasz Howkeddlee #1481 üzenetére

    Köszi szépen a segítséged! :R

    "Ha ekkora (jelenlegi) feszen annyit tud akkor Te sem fogtal ki jol tuningolhato peldanyt, illetve nem feltetlenul rossz az, hiszen a turbo orajelet azert ertelmes keretek kozott megtudod fejelni +400mhz-el."

    Sajnos már "megszoktam",hogy én mindenből egy kevésbé tuningos darabot fogok ki,főleg igaz ez a 3770K procijaimra,de úgy látszik ez a 4770K procik körében is kísért! :(

    Ezt az utolsóként említett +400mhz-et hogy kell érteni? :F

    - Nyugi nekem se sikerult meg soha kifogni tul jot, viszont mindig az eros kozepes megvolt eddig.

    - A turbo orajellel 3900MHz-re megy fel a cpu gyarilag, ehhez kepest ha 4300MHz-en jaratod, vegulis van +400MHz-ed, tudom nem sok, kicsivel tobb mint 10% de minden ingyenes plusz plusz.

    Kupaktalanítani nem szeretném ezt a procit,max.ha a jövőben tényleg egy jó darabot fogok ki,és abból akkor mégtöbbet kilehetne majd úgy hozni!
    Igazából a jelenlegi procinál nem is látom jelentőségét a kupaktalanításnak,mert már 4,3ghz-hez ugye elég magas feszt kér. (másnak 1,20v-on vagy még alatta megy simán ennyit!)

    Nalam pontosan ugyan ez a helyzet, csak en 4400MHz-et sikerult elerjek meg ertelmes keretek kozott.
    Es mivel a hofokok meg itt boven a haterertrk alatt vannak, igy nem erdekel...most meg :D

    "Erdemes lenne a CPU core-hoz igazitani, avagy ha a CPU-dnak adsz 1.24-et, akkor az override is legyen annyi (en ezt csinalom)"

    Ezt erre érted? "CPU cashe override voltage"

    A CPU input voltage (1,90v fixed) ez pontosan mit is jelent?

    - CPU override voltage, ez az ertek amire akar felmehet az altalad fixen belott feszultseg erteken felul, ha az alkalmazas annyira terheli a CPU-dat.
    Hozzateszem szamomra ez ujdonsag volt, ambar en (socket 1366) i7 920-nal kiszalltam a PC-kbol, onnan csak notebookom volt, szoval 2xxx 3xxx i3-i5-i7 kimaradt az eletembol.

    - Nalam az alaplapom 1.920voltot tud adni max a procinak es a fixed-nel is ez az ertek van, ne vedd keszpenznek, de valszeg ez a felsohatar amit tudsz adni, de ez a resz ugye minket nem erdekel...az 1.300v veszelyes ertek, nem hogy az 1.9v :)
    Amugy mindjart beinditom a gepet, es megnezem, mert ott van minden szepen mellette leirva angolul...csak ezt soha nem piszkaltam, es nem is olvastam el mi az :)

    [ Szerkesztve ]

    ...

Új hozzászólás Aktív témák