Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snowdog

    veterán

    válasz bensm #4928 üzenetére

    Elméletileg igazad van, gyakorlatilag meg nincs. Mert nézzük csak az eddigieket.

    Mikor megjelent az iGO8 8.3.x, akkor az előző verzió (iGO8 8.0.x) tulajdonosainak felajánlották a kedvezményes (nem igyenes) vásárlási lehetőséget (én is vásároltam ebből a kedvezményes verzióból, a vásárláskor le kellettt adnom az addigi legális SD kártyámat). Tehették ezt azért, mert az iGO8-nak van SD-n kapható telepíthető változata. De ez a verzió csak PDA-ra telepíthető, PNA-ra nem.

    Ingyenes frissítést csak akkor tettek elérhetővé, ha programhiba miatt jelent meg javított kiadás. De az is csak azonos verzión belül volt.

    Aztán mikor megjelent a Primo 1.0, majd ezt követően a Primo 1.1, akkor ez a lehetőség nem volt adott (mármint az áttérés), mert a Primo-nak sohasem volt telepíthető változata, csak gépre előtelepítettem került forgalomba.

    És feltételezem, ha az eddigi trendeket követik, akkor ez fog történni a Primo 1.2 esetében is. Nem lehet, nem tudsz áttérni rá, mert csak gépre telepítetten lesz kapható. Hacsak nem oldják meg (technikailag minden további nélkül megoldható lenne), hogy előtelepített verziót is lehessen frissíteni. Feltételezem ez sem lesz ingyenes. Várjuk ki, amig erről nyilatkoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • snowdog

    veterán

    válasz bensm #4928 üzenetére

    Miután a Primo 1.2 már pár hónapja létezik, nem tűnne túl etikus lépésnek az előző verziókkal tovább forgalmazni a készülekeket úgy, hogy nem jogosult az ember a legutolsó verzióra frissíteni. Ha így lenne, az - szerintem - eléggé visszatetsző lenne.

    Ezt a részt az előbb átugrottam. :)

    Ez más területen is ígyvan, és eddig még nem olvastam róla, hogy bárhol is kifogásolták volna. Mondok egy példát. A Citroen Xara Picasso ára már azt megelőzően csökkent, hogy az új C4-es Picasso megjelent volna, gondolom tekintettel a hamarosan megjelenő új verzióra, ami csak az ezt követő évben került a piacra (bár akkor ugyan akcióról beszéltek, de a csökkentent ár a mai napig megvan). Majd megjelent az új C4 Picasso, és a régi verziót a mai napig ugyan azon az áron árulják tovább. És a legszebb az egészben, hogy még népszerű is maradt a régebbi modell. Persze az új verzió ára magasabb, mint a régié. Nem a régit csökkentették, az új lett magasabb. És ez lesz szerintem a Primo esetében is. Gondolom nem a régi árát fogják csökkenteni, hanem az újért fognak többet kérni.

    Ezzel a példával azt szerettem volna szemléltetni, hogy attól hogy jön egy újabb típus/verzió, még alacsonyabb áron (nem feltétlenül csökkentett áron) a régebbi is lehet kívánatos, és népszerű. Ez nem feltétlenül visszatetsző. Mindenki számára adott a lehetőség, hogy válasszon, régebbi alacsonyabb áron, vagy újabb magasabb áron. Persze ez pont a Primo esetében, mivel előtelepített programról van szó, egy kicsit bonyolítja az áttállást. Erre írtam, ha megakarják oldani az átállás lehetőségét, akkor meg is tudják tenni. Kérdés, hogy majd akarják e.

    A hozzászólásod alapján arra gondolok, valamennyire ismered a számítástechnikát. Akkor viszont tudnod kell, hogy a fejlesztés sok pénzbe kerül. A szoftverfejlesztés is. És annak valahol megkell térülnie. Ez már csak így megy. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák