Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Tikakukac #72501 üzenetére

    Szerintem félreértettük egymást. Én a tiszta gép alatt azért nem a kórházi műtő tisztaságát értettem azért. :D Ez a finom por még sosem okozott gondot nekem semmin. Persze, az a tökéltesen tiszta, ha ez is pipa, de azért na. :D Ennyire sznob nem vagyok, amíg szépen tud járni a levegő, nincsenek eltömődve a szellőző járatok, addig nekem az tiszta. Befelé úgysem szokott jutni semmi olyan nálam, ami ne jönne ki némi erős fújásra.

    Mi gondot? A procinál és a hangszórónál lévő csavar ha berázódik esetleg a gépbe gáz, de ha elhagyok a gép aljából csavart, az is. Ha valamennyire túléli a gyári rögzítő, akkor oké, de amúgy nem örülnék elveszett csavaroknak. :D De aztán lehet, nem fogok vacakolni vele, hogy írtátok, egész jól túléli a gyári is, csak annyira ragaszkodik a manual az új csavarokhoz, azért beültette a bogarat a fülembe. :D

    (#72504) azbest: Az szép. :R Hát nem tudom, majd kiderül, mennyire koszolódik, most a T420 az asztali gépem is, nem csak a hurcolászós, elég sokat megy, majd kiderül, mennyire eszi bele magát a kosz idővel. :)

    (#72506) spammer: Nem a csavart féltem, hanem hogy a gyári csavarrögzítő a csavar kiszedése után már nem lesz kellően hatékony, és rossz esetben kilötyöghet a csavar a helyéről. Legalábbis a Hardware Maintenance Manual ezzel ijesztget. :DDD

    (#72507) Tim82: Ezt nem tudtam. Viszont a Linux sokkal kevesebb felesleges vackot futtat tudtommal. ;] No, meg gondolom a felhasználási profil sem teljesen ugyanaz CentOS-en, mint Win7-en. :D
    A hőfok különbséget inkább okozhatta pl. a ventivezérlés különbsége, mint az átlagosan kb. 15%-os fogyasztáskülönbség.

    Nem a T420-am fényességéről van szó ( ;] ), inkább a saját döbbenetemről, sajnos mikor gépet vettem korábban (a T410-esem), nem kérdeztem rá (bár rákerestem, és ott se nagyon találtam ilyesmit kiemelve), de álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyivel energiatakarékosabb a SB, és hogy a régebbi i5 nem igazán szelídül meg, ha visszább veszem az órajelét. :B Az i5-540M sebességével amúgy maximálisan meg voltam elégedve, de a kis terhelés melletti fogyasztása, és a rossz "skálázhatósága" azért csalódás volt, sokat elvett az akksin eltölthető időből.
    Ha ez nektek nem új, sorry, én még ocsúdok a döbbenet után. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák