Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacus83

    senior tag

    válasz Dio111 #68633 üzenetére

    Én amennyire lehetett körbe jártam panel csere témát X200 al.
    Amint már leírták lehet ccfl és led.
    A gyári panelok elég f@sok,de relatíve ki mennyire szemfüles :K
    Én rókázni tudtam volna tőlle,pedig az enyémben még a jobb Auo B121EW3 V6 panel volt.Ez ccfl.
    Ennek IPS ( AFFS mi hívjuk így) csere verziói egy az egyben a BOE Hydis HV121WX4-110 (fényes)
    HV121WX4-120 (matt).Mind kettő ára már az említett 25-30 k között mozog.
    Ha véletlen ledes a gép akkor sincs gond,mert BOEból is van ledes verzió ez a HV121WX5-100.
    Ez sem olcsó,de így a ledes esetben nem kell inverter + szalag kábel kombó.

    A köztes megoldás a LTN121AP01 panel,de ez PVA.Tehát TN és IPS közötti,de nem érdemes már ezen spórólni,főleg ha cserére szánja magát az ember akkor lúd legyen kövér alapon AFFS a jó döntés. :R

    Megéri az árát,főleg ha X200 tulaj és még a gyári paneljával "szenved".Az enyémet bárki látta "nem tudott szóhoz jutni" :C :K

    Telt színek,kiváló betekintési szögek,jó fényerő.A fényes panel meg egyáltalán nem zavaró :B

    Ha érdekel komolyabban a dolog de még gondolkozol,addig olvasgass.

    Rövid leírás szereléssel (német)

    [link]

    Panel technológiákról hogy nagyából tudd miről is szól a muzsika (angol)

    [link]

    Kb magyarul

    [link]

    Ha bármi hülyeséget írtam ,majd kijavítanak :R ;]

    Linkelhetnék képeket egymás mellé rakott X200akról,TN vs AFFS szinten,de "berosálni" akkor fogsz ha élőben látsz egyet.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

Új hozzászólás Aktív témák