Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    e620tool

    Ha még nem volt, jó e620, e220 Huawei usb HSDPA modemekhez:
    - jelerősség
    - használt hálózat (gprs,edge,hsdpa) kijelzésére, erőltetésére
    - modem forgalmi és sávszél számlálóinak lekérdezésére/resetelésére
    - kártya infók, firmware kijelzésére
    - USSD kódok használatára
    - cella információk megjelenítésére (ha a szolgáltató használ ilyet)

    Egy EXE-s pici program, fut akkor is ha már csatlakozva van a modem, firmware/driver frissítés nélkül használható. Eddig Vodánál próbáltam, remekül működik.

    De ha valaki unja a vodás szoftvert, használhatja ezt csatlakozásra is (előtte dial-up kapcsolatot be kell állítani kézzel, illetve az APN-t be kell állítani).

    ----------------------------------------------------------

    Van viszont egy kérdésem: elindítom a gépet, tárcsázok, van net meg minden, kapok külső Ip-t, de annak ellenére, hogy se tűzfal se semmi (windows-os se), azt látom, hogy az összes port zárva van. Ez nem kicsit kellemetelen. Nem torrentezni akarok, hanem VNC-zni.

    Tud erről valaki valamit?

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz szumo #140 üzenetére

    A probléma megoldódott, a portok nyílnak szépen, ahogy kell ha ül szolgáltatás a végponton :)

    Másik dolog: honnan tudja a szolgáltató, hogy p2p alkalmazást használok, ha mondjuk torrentnél be van pipálva a titkosítás erőltetése, és ki van szedve a pipa az "Allow incoming legacy connections" mellől? Ilyenkor ugye csak titkosított kapcsolatok vannak.

    Nem célom terabájtos forgalom generálása, de azért előfordulhat, hogy 5giga helyett monjuk 10gb lesz a havi forgalom.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Na erre a firmware frissítésre én is benevezek majd jövő héten. Annyit hadd kérdezzek, hogy ha nem vodás, hanem gyári firmware-t teszek fel, akkor függetlenné válik a modem?

    Amúgy mint kiderült a teljesen titkosított torrent kapcsolatokat nem lehet detektálni (kényszerített titkosítás és más kapcsolatok eldobása mellett). Kipróbáltam két forgalom elemző programmal is: mindkettő egyértelműen tudta azonosítani a nem titkosított torrent kapcsolatokat protokol elemzéssel, míg a titkosított torrent kapcsolatokra csak annyit tudott mondani, hogy Unknown. Ez mondjuk várható is volt, hiszen ezért találták ki a titkosítást.

    És akkor már nem csak port, hanem adat típus alapján is szűrtünk.

    Valaki aki bátor, próbálja ki ilyen beállításokkal (Forced Ecryption és kivenni a pipát az Allow incoming legacy connections mellől) az 5 giga túllépését. Végül is baja nem lehet senkinek, mert először úgy is figyelmeztetnek, és csak akkor raknak másik csomagba ha a figyelmeztetés ellenére sem hagyod abba a torrentezést.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz vohanyi #168 üzenetére

    Az egy régi betrcsázós nethez fejlesztett program ami analóg modemes kapcsolatokhoz lett kitalálva, de mire elkészültek vele, addigra a többség már rég nem ntezett modemmel.

    Ennek a programnak szélessáv alatt semmi jelentőssége nincsen, mivel a mobil netnél (és egyébként minden szélessávú kapcsolatnál ahol "tárcsázni" kell) ez nem egy vonalkapcsolt foylamat, hanem csomagkapcsolt. A tárcsázás pedig kizárólag azt a célt szolgálja, hogy hitelesítsd magad a hálózat felé, illetve ez után megkapd az IP-t, DNS-t, átjáró címet stb. Ilyetén módon nem fordulhat elő az, hogy mondjuk túlterheltség miatt nem fogadja a központ a "tárcszásáodat", innentől kezdve ennek a proginak nincs jelentőssége.

    Inkább a cfosspeed-et ajánlom mindenkinek, bár ha valaki nem tölt le semmit, annak max annyi jelentőssége lehet, hogy az aktuális sávszélesség és válaszidő alapján igyekszik a csomagkonak minnél kisebb válaszidőt biztosítani. Egyébként a program forgalom priorizálásra jó.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz lúzer #180 üzenetére

    A HSDPA (és a HSUPA) is a 3G mobil technológia, vagy más néven az UMTS szabvány része. Az UMTS (3g) szabványcsomagnak van specifikációja a hangátvitelre (értsd: mobiltelózásra), és adatátvitelre is (ez a HSDPA, HSUPA).

    A HSDPA maximális letöltési linksebessége 14,4Mbit/s, feltöltési linksebessége 384 kbit/s.

    A HSDPA maximális letöltési linksebessége 14,4Mbit/s, feltöltési linksebessége 11.5 Mbit/s.

    Fontos, hogy a HSUPA tulajdonképpen a HSDPA egyfajta kiterjesztése feltöltés irányba. A másik fontos megjegyzés, hogy a HSUPA-nál (ahogy a HSDPA-nál is) több osztály van besorolva, így attól függően hogy a torony és a vevő készülék mit támogat, ez a sebesség erősen változhat.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Az alább linkelt fórumon részletes képekkel dokumentált módszert ír a készítő, hogyan lehet "esztétikusan" küső antenna csatlakozót készíteni az e220 modemhez.

    Antenna az e200 modemhez
    http://www.mobilabredband.se/forum/viewtopic.php?pid=153#p153

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz dchard #191 üzenetére

    Most veszem csak észre (bár nem tudok szerbül), hogy ha jól veszem ki a mondatokat, akkor az a vékony lap lepattintható, és mögötte azok a lyukak gyárilag ott vannak?!

    A modem antennájánál lévő pici csatlakozó található minden USB-s wifi karin is, állítólag tesztelésre, bemérésre meg kalibrálásra használják, és a másik végében van a külső antenna (MMCX) csatlakozó.

    Sokan egyébként azt hiszik, hogy azért mert a modem 3,6 vagy 7,2 megán csatlakozik, attól még jó a vétel. Azt azért nem árt hozzátenni, hogy a HSDPA technológia (is) időosztáson alapul, és hogy egy usernek mennyi adatot küld a központ az időrés alatt, azt a fejállomás a klienstől kapott jelerősség és jelminőség adatokból számolja.

    Ebből kifolyólag nem árt, ha a maximális linksebesség (3,6 v. 7,2Mbit) mellett is megkeressük a lehető legjobb helyet a modemnek, például az e620tool segítségével.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz plaja #193 üzenetére

    Pedig még rá is kerestem :) na mind1. Próbáltam svéd-angol fordítókkal kisilabizálni azt a néhány mondatot, de fúrcsa mód az egyszerűnek látszó mondatokat egyszerűen használhatatlanul fordítja a program.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Ápropó: a modem flash memóriája írható kézzel is? Úgy értem: ha be van dugva USB-be, és látom is totalcomamnderrel, akkor tudok rá tenni fájlt, illetve tudok törölni róla?

    Ha simán nem megy, létezik rá módszer? Igazából meg akarom szabadítani a vodás szutyoktól és raknék rá sima driver csomagot, ami a modemhez való, meg ráraknám az e620tool-t, meg tct-ben egy két fontos dolgot, mint pl. sima és tömörített APN, DNS címek, manuális csatlakozáshoz kódok és beállítások stb.

    Más:

    Néhány embernek már működik linux alatt is az e220-as modem, az új kernelekben már natív támogatást élvez a kütyü:

    e220 linux telepítési leírás

    Angol nyelvű linux howto e220 telepítéséhez

    Továbbá a hup.hu -n és a googleben az "e220 linux" kulcsszavakra érdemes keresni.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Nohát kérem megcsináltam barátomnál is a firmware frissítést. Csatlakozik is szépen 7,2 megán, és a csúcsok határozottan gyorsabbak lettek (Vodafone 3G helyett Vodafone 3G+ -t ír ki a progi), de folyamatos nagy fájlok letöltésénél nem érzem, hogy jóval gyorsabb lett a dolog. Gondolom terhelt a cella ahol a kolléga lakik.

    Van viszont egy fontos megjegyzésem: ha valaki firmware frissítés után felrakja az új Vodafone Mobile Connect szoftvert a modemre ( 2_VMCLite_E220_3_2_2_201_standard.exe ), akkor utána az e620tool csak akkor hajlandó futni, ha a VMC-t kilépteti, majd az eszközkezelőben a DVD/CD meghajtóknál letiltja a Huawei által létrehozott meghajtót, majd pedig lehúzza/visszadugja (ugyan arra a portra) a modemet a user.

    Az új VMC úgy néz ki, kilépéskor küld egy lezáró parancsot a modemnek, mert utána nem csak az e620tool nem hajlandó futni, de kézzel sem lehet tárcsázni.

    Volt alkalmam megnézni a modemet közelebbről, és az általam korábban linkelt szétszedős képen az látszik, hogy a Vodás huawei-s kis ívelt lap lepattintható a modem tetejéről, és a két furat előbukkan (vagyis gyári), ami azt jelenti, hogy gari vesztés nélkül lehet rá antennát tenni, ami főleg vidéki és/vagy rossz vételi helyen lévőknek jelenthet mondjuk GPRS helyett 3G-s kapcsolatot.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Annyit szeretnék még megkérdezni, hogy a két APN:

    sima: standardnet.vodafone.net
    és a tömörített: internet.vodafone.net

    között mi a különbség, és pontosan mit csinál a tömörített a nem tömörítettel szemben?

    Köszi!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz szumo #198 üzenetére

    Igen, a firmware frissítés után felraktam az e220-hoz elérhető legfrissebb VMC-t.

    Köszi a felvilágosítást, akkor a standardnet.vodafone.net -et fogom használni.

    A svéd kolléga, aki szétszedte MMCX csatiról beszél, és azt is látom, hogy náluk van ehhez külső antenna adapter is, ami nálunk nem kapható.

    Viszont itt lehet kapni MMCX csatit, illetve gyártanak belőle pigtail kábelt, amivel a modem és egy hagyományos 2,4-es antenna szabályosan összeköthető. A probléma az, hogy ez 2100MHz-en megy, az meg 2410-2430 környékén, és nem mindegy hogy az antenna feje mire van hangolva. De szvsz egy 2,4-es antennával is jó eredményeket lehet elérni.

    Igazából még mindig azon a véleményen vagyok, hogy kb. 2000 Forintból egy Springles dobozból meg a megfelelő kábelekből házilag bárki egy elég jó hatékonyságú antennát le tud gyártani.

    Amennyire meg tudtam nézni az antenna polarizáltságából adódik, hogy akkor a legjobb a vétel, ha a modem felső (ahol a led villog) síkjával a torony felé néz. Hát azt nem egyszerű beállítani így, de kis leleménnyel nem lehetetlen.

    A toldásokkal kapcsolatban azt javaslom, hogy egy maximum 2 méteres jó minőségű USB toldókábelt használjunk, a szabványban is ennyi van megadva hossznak.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Slax #204 üzenetére

    Antennából minnél nagyobb a nyeresége, annál jobb, tehát én a 7dbi-set venném meg.

    Ehhez pedig egyetlen kábel passzol: MMCX - RPSMA aljzat (beépíthető) pigtail 30cm

    Fontos!!! Nem győzőm hangsúlyozni, hogy a modemen milyen csatlakozó van, azt én nem tudom, külföldi fórumon aki szétszdte, az azt írta ez van rajta, de én ezért felelősséget nem vállalok.

    Egyébként én inkább irányított antennát vennék ha rossz a vétel:
    Antenna:
    4. Maximus panel antenna 2.4GHz 17dBi R

    Kábel hozzá:
    2. MMCX - N aljzat (beépíthető) pigtail 30cm (R)

    De ehhez kell még egy N dugó - N dugó átalakító (bár szerintem itt elírás lesz és a kábelen valójában N dugó van, és akkor nem kell átalakító), mivel két aljat nem lehet összedugni :)

    Természetesen itt is feltételezve, hogy valóban MMCX csati van a modemen és nem nézte el a külföldi kolléga (aki egyébként egy mobilnettel foglalkozó oldal adminja :) ).

    Egyébként az MMCX cssatit alátámasztja az is, hogy a legtöbb mobil eszközre ilyen kerül tudtommal.

    Utolsó dolog: amennyire a képen látszik, az az előlapi panelka valami nagyon gyenge ragaccsal van rögzítve, ha jól látom, de lehet hogy pattintós. Csavar minden esetre seho sincs benne.

    Maga a készülékház is pattintós, ha valaki esetleg szétszedné, az először vegye ki a SIM tokot és ott próbálja meg finoman szétpattintani, egyrészt mert ott könnyebb elkezdeni, másrészt nem látszik, ha egy kicsit szépésghibás lesz a művelettől :)

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Más: az E620tool fejlesztőjével közösen felvettük a kapcsolatot a huaweivel, mert többekben felmerült az igény arra, hogy a modem flash memóriáját (ahonnan ez a hányadék VMC is betöltődik) saját magunk szeretnénk írni.

    Én például letörölném a Vodás szutykot, és raknék rá csak sima drivert etc., de ha ezt nem lehet kivitelezni, legalább is letörölnék róla mindent, mert kurvára zavaró, hogy mindig elöjön a VMC is ha más portba dugom a kütyüt.

    ezen a linken követhetitek a huawei fórumán zajló eseményeket.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz plaja #212 üzenetére

    Egyértelműen ott a pont. Én nem tudtam, hogy van az országban kimondottan UMTS-r (2100Mhz) tervezett antenna, de ez megváltoztatja a helyzetet. Természetesen kizárólag UMTS-re tervezett antennát vegyél, és ne feledd: az antenna és a modem közé mindenképpen kell pigtail kábel aminek egyik végén MMCX-van (ha ugyan tényleg), a másik vége pedig olyan legyen, amilyen a leendő antennádon lesz.

    Van az oldalon 6.600-ért egy kleins antenna, az jónak tűnik, FMA csatival.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Labancka #236 üzenetére

    Neten "e220 unlock" szóval lehet érdekes találatokra lelni.

    A legizgalmasabb a 3. 4. találat, ahol is a brit vodafone gyakrolatilag ingyen elkdüldi az unlcok kódot és a függetlenítéshez szükséges szoftvert is (nem próbáltam, de többeknek ott bejött).

    A warezolással kapcsolatban: szerintem egy telefon/adatkártya függetlenítése akkor lenne warezolás, ha így ingyen lehetne netezni/telefonálni, amiről ugye szó sincs. Mivel a modemhez olcsón csak hűséggel juthatott hozzá, így a havidíjat fizetni fogja akár vodás karival használja akár nem, utána meg bármelyik szogáltató vagy gsm bolt függetlenítheti a készüléket. Ez csak egy újabb f@szság, amivel a fizető ügyfeleket szivatják meg, és semmi köze a warezhoz, sőt értelme sincs sok.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Slax #242 üzenetére

    A aparbola adja a legjobb jelerősséget, de potosan a toronyra kell irányítani, az e620tool a legnagyobb segítség benne. Először menj fel a tetőre egy notival, és fixáld az antennát irányba, utána vegyél egy 2000-2100MHZ-re készített fejet a parabola tükörbe, utána már csak kábel kell és kész. Nem kell kirakni a modemet az esőbe :)

    A teve utca (rendőr székház) környékén van egy amatőr rádiós bolt én ott is érdklődnék (pláne ha nem találsz külön ilyen fejet). Neked szinte tutio, hogy grid vagy parabola tükör kéne.

    Még ne vegyél semmit, szétnézek pár helyen, 1-2 nap múlva írok, hátha találok neked jobb megoldást.

    Most kaptama huaweitól dokumentációt a modem belső antennájáról, holnap belinkelem, meg megkérdeztem a külső antenna csatiját is, hogy biztosra menjünk, mert aza pigtail kábel nem olyan olcsó, nem lenne jó ha szart vennél :)

    Szombatra szvsz lesz válasz.

    Más: az e620tool készítőjével dolgozunk azon, hogy a modem flash meghajtójára lehessen saját progikat felrakni, vagy legalább is ki lehessen blankolni, hogy a Voda/pannon/t-mobil sz@r szoftverek ne fussanak.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Amikor megkérdeztem, hogy milyen típusú az antenna csatlakozó a modemen, akkor azt kaptam hogy sajnos nincs ilyen amodemen. Most elküldtem neki a linket a szétszedett modemről, hogy akkor az a két csati mi, ezezn kívül meg külföldön láttam hozzá adaptert, tehát itt valami kus-mus van a dologban.

    Egyébként általában az az érzésem a huawei-s levelezéssel kapcsolatban, hogy minden kérdésemre próbálnak valami választ adni, ami lehetőleg nem mond semmit.

    Azt is sikerült megtudnom, hogy a nyákon külön flash memória van a dashboard-nak, és szerintem még a hétvégén lesz publikus kipróbálható image, amit a dashboard helyett feltehettek. (lesz benne e620tool, szöveges állomány(ide kerülhetnek pl. DNS, és APN címek, valamint kézi AT parancsok, modem beállítás howto VMC nélkül etc., teljes vista kompatibilis driver csomag).

    Ha ezek az imagek működi fognak, akkor lesz publikus módzser arra, hogyan gyárthatja le mindenki a saját szájízének megfelelő dashboard lemezképet :)

    Slax: azt az antennát, ha be tudod fogni a parabola fej helyére (nem látom, hogy ennek megkkora az átmérője) az nagyon remek lenne. AMúgy mekkora a tükör?

    Kis türelmet kérek mindenkitől.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Slax és Szumo privát üzenetet kaptak, kérem őket hogy olvassák el, fontolják meg, és válaszoljanak az üzenetre. Köszönöm.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Az utóbbi 2 hétben folyamatos levelezést folytatok a huawei-vel. Mivel egy kicsit kezdett gyermeteggé válni (részükről) így a most elküldött levelemmel falhoz állítottam őket, hogy mostmár ne tudjanak kibújni a konkrét kérdéseimre adandó válasz alól.

    Ha az, akivel most kommunikálok nem képes vagy hajlandó az igényelt információkat elmondani (megjegyzem olyan alapvető dolgokról van szó, amit egy tisztességes cég dokumentáció formájában amúgy is biztosít, tehát semmi cégtitok, meg hogyan lehet ingyen netezni), akkor innentől kezdve az eredményeket az ő nyilvános fórumukon fogjuk közzé tenni, ami nekik nem olyan jó, remélem tudtam hatni rájuk.

    Slax: kaptál privit, fontold meg.

    Szumo úgyszintén.

    Mivel általában a leginkább célravezető az, ha többen is kommunikálják a problémát, ezért mindenkinek azt javaslom, aki nem szereti/nincs megelégedve a szolgáltatója által biztosított mobile connect programmal, az jelezze azt az igényét a szolgáltató felé, hogy az biztosítson lehetőséget a modemen lévő dashboard storage törlésére, és hogy a felhasználó szabadon másolhasson rá azt (driver, más mobil connect progi, e620tool etc.), ami neki jobban megfelel. Ez egy teljesen jogos követelés: a jelenlegi helyzet kicsit olyan, mintha az MP3 lejátszódra nem írhatnál saját zenét.

    plaja is kapott privátot, tessék elolvasni :)

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Slax #304 üzenetére

    Elkdültem még egyszer, majd nézd meg ha leszel.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz lúzer #322 üzenetére

    Mivel a technológia nem tud ennyit, ezért nyilvánvalóan lehetetlen értékeket kapsz.

    A speedtest által forgalom generálására használt állomány valszeg csupa azonos karakterekből áll, ezért extrém jól tömöríthető, így mérhető ilyen eredmény, semmi köze a valósághoz.

    Vodánál mindenki a standradnet.vodafone.net APN-en keresztül mérjen, hogy ne kapjon ilyen fals eredményt.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz pat__ #329 üzenetére

    Természetesen: linuxot felraksz, majd megtanulod hogyan kell routolni, két kapcsolat között forgalmat elosztani és bondingolni :) Amúgy még így sem lenne 100%-os a megoldás, mert ahhoz a két szolgáltatónál is kéne konfigurálható cuccnak lennie, hogy ez menjen. A gyakorlatban például két telefonvonalon két ADSL kapcsolat bondingja sem egyszerű.

    A rövid válasz: nem.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    szumo: nagyon várom az eredményedet, kérlek csináld meg a tesztet. kb. 10 perc ráfordítás az egész. Korábbi PM-ben leírtam miket kéne figyelned.

    Köszi!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Bravery #350 üzenetére

    Azt hogy hogyan kell firmware-t frissíteni itt is, meg a voda honlapján is a megfelelő rész alatt elég szájbarágósan le van írva. Ovlasd el ott, vagy itt visszádd.

    És még véletlenül se próbálj meg e272-re való firmware-t feltenni az e220-ra!

    MOD: szvsz a modeme kezd behalni... Ha egy szabályos fw frissítés után sem lesz jó, akkor mehet vissza gariba.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz gabka86 #370 üzenetére

    Valszeg Slax-nak van igaza, és a gépedről indult a régi VMC, ami feltelepült.

    Keresd meg a programok telepítés/törlése között hogy van-e vodás (vagy ha más a szolgáltatód, akkor pannonos, tmobile-os stb.) cucc és azt gyaluld le.

    "nem külön a firm-et meg a software-t, hanem egyben megoldódik a dolog."

    Ez egyszerűen nem így van: sem a szolgáltatók, sem a gyártó nem rakja össze a kettőt, főként mert a szoftver (dashboard) szolgáltatónként változhat és semmi köze a firmware-hez.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    A legfrissebb frimware-rel semmi gond nem volt, a VMC lite okozta a problémát, vagy ami még előfordulhatott az DNS hiba. Mellesleg a legfrissebb 7.2-es e220-as firmwaret (ami kint van a voda oldalán is) tesztelték a legtöbbet pont a vodás hálózaton vodás eszközökkel és semmilyen probléma nem merült fel a tesztelés során. Ha valakinek mégis behalna a modeme egy firmware frissítés utána, az gyanakodjon a windows-ra, vagy arra hogy nem rakta föl előtte a VMC-t és az megpróbál a firmware frissítés közbeni újraboot alatt települni (ez bekavarja a frissítési eljárást), vagy a modemen lévő flashrom adta meg magát.

    Még valami az e220-szal kapcsolatban:

    Ugyan az új firmware-ekkel a modem képes névleges 7.2-es kapcsolatot létrehozni, ennek ellenére sosem fogja hozni egy gyárilag 7.2-es modem sebességét. A legideálisabb esetben az E220 maximum 4,5-5Mbit/s-ra lesz képes többszálas letöltés esetén. A másik dolog: ehhez a modemhez sohasem lesz HSUPA-s firmware, erre ne is várjon senki, az eszköz hardware-ből nem képes rá.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Nálam frissített E220-szal most stabil 540-620KB/s letöltési irányban, valahol 600K-nál van az E220 gyarkolati vége. Ennél többet senki sem fog tudni kihúzni belőle.

    Össze fogok állítani egy metódust (vagy scriptet) a windows tárcsázós telepítésre, mert a VMC nem igazán elégíti ki a power user-i igényeinket ahogy látom. :)

    Újra fel fogom venni a kapcsolatot kedvenc fejlesztőnkkel (e620tool) mert a dashboard "formatter" -rel, amin dolgoztunk, végleg meg lehet oldani ezt az egész nyomort.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz vohanyi #699 üzenetére

    "cFosconnect és E620tool párosítás bevállt.Azért várom a fejleményeket."

    Ezt mindig elmondod :)

    Én meg azt javaslom mindenkinek, hogy nagy ívben szarjon mindenfajta programra.

    Ha kész a sima metódus, szumo volnál olyan jó és kiraknád csillekerékre? Helyi admint meg megkérném egy első hozzászólsára, majd összeszedjük a FA kérdéseket.

    Van nálam egy E220 meg egy E272 teszten, de csak egy simem van... Pedig amíg E272-n megy a sebesség teszt, addig E220-at megpróbáltam volna linux alatt belőni...

    Jah még egy fontos dolog hátha valakit érdekel:

    Vodafone-nál mindenki figyeljen (aki netán fájlcserél is), hogy a mért időszak nem hó elejétől végéig, hanem a számlázási időszakban számít. Ezen kívül pillanatnyilag minden fajta fájlcserélő protokolt tudnak detektálni, így ha valaki ftp-n letöltött 5001MB adatot adott számlázási ciklusban, és letöltött egy 30 megás videklippet bármilyen fájlcserélővel, annak menni fog az ajánlott levél. Ha egy a klipp helyett egy 3 megás mp3-mat szed le, megy a levél. Tessék odafigyelni.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Ha valaki CSAK (és kizárólag) web-ről, ftp-ről tölt le annak nem megy a levél a szerződés értelmében. De ha csak egyszer véletlenül mondjuk a flashget-ben lévő edonkey/emule klienst elfelejtette kikpacsolni például, és átlépte a számlázási időszakban az 5 gigát akár csak egyetlen megabájtnyival is, megy a levél.

    Itt hívnám fel a figyelmet arra, hogy egyre több szoftverben van fájlcserélő modul (flashget, World of Warcraft, stb.), ezért mindenki figyeljen oda, és ne csak a Next-et nyomogassa ha letöltés vezérlőt vagy új szoftvert telepít.

    Más:

    Sokan fogtok örülni, mert szétszedtem elemeire egy E220 és egy E272 modemet. Rengeteg kép készült, volt sok meglepetés is, de ezekről majd később. Ha minden jól megy a hétvégén még össze tudok hozni belőle valamit, de a hosztolását a cuccnak valaki vállalja át (pl.: Szumo ?? ).

    Nem tud valaki amúgy egy blogtérhez vagy wikipediához hasonló helyet ahová lehet képeket is feltölteni az íráshoz és utána nem tűnnek el? (free tárhely nem érdekel).

    Más:

    Ebben a pillanatban E272 modemmel stabil 730-740KB/s a letöltés irány és 80-90KB/s a feltöltési irány. Felfelé mértem már megabites sebességet is (1100-1200kbit/s (!)).

    Jó ez az E272 :)

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz dchard #705 üzenetére

    E272 bruttó tartós feltöltés: 1498kbit/s.

    Asszem ennyit tud a HSUPA szabvány :C Kiváló eredmény.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    [URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/266536251.png[/IMG][/URL]

    Csak demonstrálni szerettem volna, hogy mit tud az E272 fölfelé.

    A letöltési sebességet ne vegyétek figyelembe, mert a speedtest csak egyetlen szálon mér, ezáltal képtelen kihúzni egy HSDPA kapcsolatból a teljes letöltési irányt. Mindenkit óva intek a továbbiakban attól, hogy letöltés irányba speedtest-tel mérjen mert szinte biztos hogy nem korrekt értéket fog kapni.

    Méréssel kapcsolatban amit javaslok: gyors webszerverről nagy állományt minimum 2-3 de inkább 5 szállal tölteni lefelé és megnézni mit ment.

    Más:

    Voltam tesztelni metróban is: Deák tér - Köki viszonylaton végig ment a net. Alagútban csak GPRS (iszonyat lassú de végig folytonos volt, tehát nem szakadt), amint kiértünk alagútból rögtön HSDPA szakadás nélkül. Tetszett :)

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    csab2:

    Az a szám, amit az e620tool kiír a szolgáltató nemzetközi azonosító kódja. Nevéből eredően minden szolgáltatóé más, és ezek a számok soha nem változnak.

    A másik dolog: nincs olyan, hogy pannonos legfrissebb firmware. A firmware nem tér el szolgáltatónként, csak az ún. mobil connect szoftver, vagyis a dashboard szoftver.Tehát aki modemet frissít, annak le kell tölteni a legfrissebb firmware-t és a szolgáltatója által kiadott legfrissebb Mobile Connect dashboard szoftvert (vodánál ez a VMC).

    Hogy Szegeden mikor lesz 7.2 arra rákérdezek, de azt azért ellenőrizd hogy a modemed 7.2-tes firmware-rel van-e frissítve.

    Budapesten szerintem max. pár cella maradt ami nem 7.2-tes, de a belvárosban kizárt hogy maradt volna ilyen. És akkor itt egy másik fontos dolog:

    Az, hogy a VMC/Windows/tárcsázó stb. azt írja ki, hogy a kapcsolat létrejött 7.2 megabiten, az nem azt jelenti, hogy a kapcsolat fizikailag képes is erre. A 101-es térerő például baromi kevés, és azon csodálkozom, hogy egyáltalán annyival megy, amennyit írtál. Meg kéne próbálni e620tool segítségével előnyösebb helyzetbe hozni a modemet, esetleg egy 2m-nél nem hosszabb jó minőségű USB kábelt is bevetnék az ügy érdekében.

    Elkészültek a képek a két modemmel kapcsolatban, lehet még ma kihostolom őket.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz csab2 #718 üzenetére

    Hö, hö, hö. :)

    Ezen dolgozunk lassan negyed éve (na jó túlzás). Van itt két kolléga akik kipróbálhatták már a módosított dashboard frissítő szoftvert, ami VMC, meg Mobil partner meg kisfaszom helyett csak a natív drivereket és az e620tool-t teszi fel (ami képes futni a modemről magáról is!).

    A tesztek egyelőre sikeresek, de még nem kész a cucc arra, hogy bárki feltelepíthesse, ezzel kapcsolatban türelmeteket kérem.

    Természetesen hasonló szoftveren doglozunk még az E272 és az E870 adatkarikhoz is.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    A szerződés szerint promós csomagban ha egyáltalán nem használsz p2p progikat, akkor bármennyit tölthetsz le/fel. Kérdezd csak meg: van itt aki havi többszáz gigát forgalmaz, mégsem kapott semmit.

    Ha fájlcserélsz, akkor a számlázási időszakodban ha túlléped az 5 gigát, akkor először felszólítanak, és ha a következő számlázási időszakban is túlléped az 5 gigát + p2p, akkor átraknak.

    Miután átraktak 5gigás csomagba, akkor 5 gigán felül már mindent számolnak, így a buta módon megjátszott "kihasználom ftp-vel" hozzáállásod csak rontott a helyzeteden.

    Ha PM-ben küldesz egy ügyfélszámot akkor megpróbálok rákérdezni, de nem garantálok semmit.

    Üdv:
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz AdamMcKraken #745 üzenetére

    Ügyfélszámodat még holnap (szerda) délután 2 előtt küldd el ha szeretnéd h foglalkozzak ezzel.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    E172: gyárilag képes a 7.2Mbits letöltésre és 1,46Mbits feltöltésre, tehát HSUPA képes a dolog.

    Én mégis inkább az E272-t javaslom mindenkinek. Ugyan nagyobb, de van rajta hozzáférhető külső antenna csati, ezen kívül jóval méretesebb benne az antenna, és milyen szépen világít a piros kávája :) Természetesen ez is HSUPA képes (7.2/1.46).

    Képek jönnek hamarosan csak lenne hova kirakni, segítsen már valaki: képes blog ahonnan nem törlik létezik? Összesen 10-10 megányi képről van szó.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz AdamMcKraken #740 üzenetére

    Adam:

    Fontos: ne az ügyfélszámodat, hanem az MSISDN számodat küldd el PM-ben. Olyan mint a telefonszám, 70-nel kezdődik (vagy 3670-nel).

    Ha külön mobilnet fizud van, akkor annak az MSISDN számát, ha meglévő előfizuval együtt van, akkor annak az MSISDN számát.

    Szerződésben van benne. (nem telefonszám, csak kísértetiesen úgy néz ki).

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Flashget azért szerepel tiltó listán, mert van beépített Torrent/Gnutella/Edonkey kliense, ráadásul ezek alapból be vannak kapcsolva, és az Edonkey része akkor is kommunikál (küld szerver kéréseket) amikor te semmilyen Edonkey-s forgalmat nem generálsz (nem is tudsz minderről).

    Más.

    E220 és E272 képek:

    Egyelőre csak zanzásan de lesz majd magyrázat is a képekhez:

    [link]

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Jozsika #772 üzenetére

    Az, hogy megszűnik, nagy tévedés, inkább mondanám azt, hogy átlényegül, de erről egyelőre ennyit, ne is kérdezzen senki többet.

    A P2P korlátozások soha nem fognak megszűnni, mert egy rádiós hálózat a működési alapelvekből fakadóan képtelenek ennyi felhasználó ilyen mértékű és jellegű kiszolgálására.

    Más: képek ma este lesznek kommentezve.

    Más2: a Huawei modemek dashboard konténerének módosított frissítői átestek a béta2 teszten, hamarosan lesz public béta, amit lehet tesztelni term. saját felelősségre.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Elkészült az angolul/magyarul kommentezett fotó gyűjtemény a kiherélt E220/E272 modemekről, megteinthetőek itt:

    [link]

    Holnap tesztelem a módosított dashboard updatert E272-n, esetleg E169 és E172 modemeken. E220-on a beta2 tesztek sikeresen befejeződtek. Ha ezek megvoltak, jön a public beta.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz csab2 #782 üzenetére

    Úgy, hogy azon a lyukon csak behúzták a kábelt, és a nyákon forrasztottak.

    Egyébként kellően élelmes emberek (akik szétszedték az E220-at) rájöhettek, hogy a beépített antenna egy külön műanyag darabon van, ami két fém érintkezővel kapcsolódik a nyákhoz, és két csavar rögzíti.

    Namost ha lecsavarozom a beépített antennát, és annak alsó érintkezőire szigetelő anyagot teszek (szigszalag etc.) majd fogok egy pigtail kábelt, ketté blankolom a végét, és oda illesztem a két végét a két nyákon lévő pólushoz, majd a beépített antennát visszacsavarozom, így a pigtail kábel végek rászorulnak a nyákon lévő érintkezőkre, a kábelt meg kihúzom a gyári lyukon, akkor ezzel a módszerrel úgy tudok külső antennát csatlakoztatni E220-ra, hogy nem kellett forrasztani, a gyári állapotot vissza lehet állítani, és se fúrni se faragni nem kell, ráadásul ha az ember elszúrja, akárhányszor újra próbálkozhat.

    Elmondva biztosan kuszán hangzik pedig kurvára egyszerű. :)

    Holnap jön a public béta egyelőre csak az E220 modemhez készült dashboard updaterről.

    Ezzel kapcsolatban várok minden ötletet, hogy a drivereken és az e620tool-on kívül mit tölsünk rá, aminek haszna van. Én készítettem még egy infó fájlt amiben benne van, a két APN, és a DNS szerverek címe, illetve hogy hogyan lehet manuálisan létrehozni a csatlakozást. Várom az ötleteket, egyelőre másfél megánál járunk, és 30MB a modemen lévő tároló vége.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Tárcsázó programról lehet szó, de kizárólag freeware alkalmazást vagyok hajlandó az dashboard-ra pakolni. Amúgy mi a baj a windows-os tárcsázóval? Ha incs VMC egész megbízhatóan működik :) Nálam volt network initiated kapcsolat eldobás és full modem usb-ről lehúzás, és visszadugás, de mindkét esetben automatice újratrácsázott a windows dialer.

    Fogok még rárakni a windows driverek mellé egy-két linuxos stuffot is, mert miért ne, 2.6.20-as kernel fölött már gyárilag támogatva van az E220 is egyébként. Nálam már több gépes netmegosztás is megvolt a szappantartóval :) természetesen linuxos szerveren keresztül.

    Egyébként azzal, hogy a VMC eltűnik, két legyet ütünk egy csapásra:

    1. Az új VMC-ből ha kilépett az ember, nem csak a kapcsolatot bontotta, de a modemet is diagnostic módba kapcsolta, így nem lehetett mással sem újra építeni a kapcsolatot, amíg az ember ki nem húzta, és rá nem dugta újból.

    2. Ha az ember bedugja bárhol a modemet, nem kezd el azonnal villogni, hogy ő települni akar etc. És ez már akkor megtörténik ha az ember csak másik USB lukba dugja a cuccot. Szvsz ez kurva zavaró tud lenni.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Kezdeményezem az adminoknál, hogy a topik nevét változtassuk a jelenlegiről erre:

    Huawei E220/E172/E272/E630/E870 modemek

    Üdv:
    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz vohanyi #789 üzenetére

    Ez valami új funkció lesz benne, mert a korábbi változatok nem tudták, majd rákérezek Grahamnél az AT parancsra.

    A topik neve sikerrel megváltozott, innentől kedve bármilyen Huawei adatkártyával kapcsolatban lehet írni :) (mintha eddig nem lehetett volna).

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz galchris #791 üzenetére

    A routered ebben az esetben csak mint switch fog megjelenni. Tiltsd le benne a DHCP-t és oszd ki a címeket kézzel.

    Utána csatizz a mobilnetre, és utána álytsd be a bnőd gépén átjárónak a te számítógéped hálózati kártyájának IP címét.

    Elvileg ennyi. DNS-t bnő gépén állstd be a voda DNS szervereinek a címére.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Na akkor ahogy ígértem, itt van a kizárólag E220 modemekhez használható módosított dashboard updater.

    http://data.hu/get/262762/E220_modified_dashboard_updater.zip.html

    Tartalma:

    - a modemhez tartozó illesztő programok
    - a legfrissebb e620tool (mostani nevén mdma)

    Telepítése:

    - lecsatlakozni a netről, kilépni a mobil alkalmatásból (VMC, mobil partner etc.)
    - kivenni a SIM kártyát
    - frissíteni a dashboard-ot.
    - a frissítés végeztével, modem lehúz
    - SIM vissza
    - modem visszadug és lész

    Természetesen ha mégis csak a gyári dashboard tetszene, akkor minden gond nélkül vissza lehet tenni bármilyen más dashboard szoftvert is.

    Minden szolgáltató által kiadott E220-szal működik.

    Jó szórakozást.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Jozsika #799 üzenetére

    Ugyan nem próbáltam, de nálam Vista alatt is elindul, tehát szerintem nem lesz vele probléma.

    Lesz ebből frissített verzió, több extrával, és jövő héten várható E272 modemhez is a módosított dashboad szoftver.

    Szedjük akkor össze, hogy mi kerüljön rá.

    Én készítek egy gájdot, hogy hogyan lehet VMC nélkül felépíteni a kapcsolatot, és beállítani a modemet, APN-t, ez rákerül, term. driverek, mdma, és még várom az ötleteket.

    Csak free cuccok kerülhetnek a modemre! Pénzes szoftvert nem töltök fel.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Bár csak általánosságban van jelentőssége, de az E169-es modem is hibátlanul működik linux alatt (630-nak látja a kernel). Ez a modem nem kerül nálunk forgalomba, helyette a frissebb E172 kapható, ami szintén tesztelve lesz E272-vel együtt.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Szumo: foglalkozni fogok a problémáddal, de most nagyon el vagyok havazva, ráadásul ez meg a jövő hetem vizsgahét.

    Más:

    E272 (is) sikerrel tesztelve linux alatt. Tökéletesen működik, akár az E220 és az E272.

    Dashboardjával szopok, de csak idő kérdése :-)

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák