Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tborka77

    csendes tag

    válasz dchard #1328 üzenetére

    Hali dchard!

    Nem!! Itt csak kicsi, pár megás cuccok ide-oda küldéséről van szó, esetenként esetleg egy 4-500 megás telepítő, ha nagyon kell, de ez nagyon ritka!

    Lehet, hogy félreértettem valamit! Csak akkor minősül extrém használatnak, pl. egy fájlcserélő használata, ha az adott hónapban a forgalom (D+U) meghaladja az 5GB-ot??? Tehát ha én mondjuk letöltök egy 100MB-os fájlt torrentten és utánna le is szedem a kliens-t, akkor az nem extrém???? Valahol azt olvastam, hogy a Voda figyeli, a forgalmakat és ha fájlcserélőre utaló port-forgalmat észlel, akkor figyelmeztet első alkalommal, másodszor pedig szankcionál!! Ja és az említett írás arra is kitért, hogy bizonyos játékok netes használata, pl. WoW is generálhat ilyen forgalmat!!

    Asszem inkább felhívom az ügyfélszolgálatot, hogy biztos legyen, bár nem mindig állnak a helyzet magaslatán!!

    Nagyon köszi az infókat! Majd ha megtudtam valamit, akkor azért kiírom!

    Üdv.

    Tibi

  • shtml

    őstag

    válasz dchard #1328 üzenetére

    Egy mobil kapcsolat - legalább is egyelőre - nem helyettesít egy ADSL vagy kábeles kapcsolatot abban az esetben, ha valaki szervernek használja a gépét (remélem mindenki érti, mire célzok).

    Gondolom rám céloztál.:) Lehet, hogy nem volt teljesen egyértelmű, amit írtam, ezért tisztázzuk: a szerverem egy gyors hozzáférésű helyen van és nem mobilnetre csatlakozik. A Vodafone mobilnetem itthon van, de az itthoni gépem nem használom szerverként, miért is tenném? (Bár természetesen ezen is fut VNC és FTP szerver, hogy máshonnan elérhessem.)

    pumi1980:
    A 7.2 Mbitet azért a Vodafone sem gondolhatja komolyan, hiszen csak névleges sebességet ír.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák