Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isee1987

    csendes tag

    hello mindenki!
    annyit akarok kérdezni hogy antennát esetleg ehhez az e220-hoz házilag uyg meg lehetne-e barkácsolni hogy veszek egy mmcx ---> rp/sma csatlakozót meg vagy 3m 75ohm-os koax kábelt, valamint egy erősítős kültéri antennát, és a kábel mmcx végét a modem belső antennájához kötöm, a másik vége meg értelemszerűen az erősítős antennába, akkor elérhetek-e nagyobb jelerősséget?
    azért kérdezem, mert ahogy néztem a hsdpa lefedettséget a voda-honlapon, akkor olyat láttam hogy azt hittem eldobom még a maradék agyamat is... :)
    mert kertes házban lakok debrecen-ben és pont a mi kertünk területén meg a szomszédos kert területén nincsen hsdpa lefedettség, viszont a szomszéd kertben meg a hátsó szomszédnál is van, ami kb a modememtől ami ki van helyezve egy 3m-es usb hosszabbítóval az ablak elé a szobámban, na attól kb 25 méterre van hsdpa.. :F
    és néha szokott olyat csinálni hogy nincsen 1 napig net, erre telóztam a vodának és mondta az emberke hogy biztosan nem tud annyi szuflát nyomni ott a modem hogy mindig csatlakozni tudjak, mert állítólag le van terhelve abban az időszakban az erre a részlegre szánt lefedettség... namármost mondtam nekik ezt az antennás dolgot és szerintük ez megoldás lehet arra hogy mindig csatlakozni tudjak akkor is, ha a környékünkön éppen dc-zik vagy torrentezik egy ugyanilyen készülékkel a vodásoknál.
    amugy tavaly augusztusban vettem a modemet kemény 1ft-ért (persze az eladó csajszi ezresből nem tudott visszaadni :D ), és azóta ezekkel a megszakadásoktól eltérve semmi bajopm nincsen vele... cod4-ezek és starcraftozok velük neten hibátlanul, igaz a cod4 vagy 100as pinggel megy, de érdekel módon sohasem laggol a játék, még nekem se, szóval nem teleportálódnak az emberkék játék közben.
    még annyit is akartam ide írni, amilyet még szintén sohasem láttam: szintén itt debrecenben van egy ismerősöm szintén ezzel az internettel, persze nem akart hinni annak hogy elvileg nem szabadna p2p-s alkalmazásokat rendszeresen használni (ennek ellenére torrentezett naponta kb 10-12 órát), küldtek is egy ilyen "irgum-burgum" levelet, hogy ezt azért mégse szabadna, és akinek nincsen éppen csatlakozási lehetősége (a teljesen jó hsdpa lefedettség ellenére), na az pont ezért van. szóval egyszer csak gondolt egyet a modem és elfüstölt, de szó szerint! :Y elbarnásult, majdnemhogy fekete lett a modemnek a led és a voda jel közötti hófehér rész... ugye a srác megy a vodához hogy xarni ment a modem, nem tudja miért, cseréljék ki mert garis... ugye utánnanéztek a dolognak merthát a vodafone-osok nem hülyék, és majdnemhogy napra pontosan ki tudtak adni egy olyan papiruszt, amin rajta voltak hogy mikor meg mennyit p2p-ezett, ami elég rendesen igénybe vette a modemet és elszállt. mikor mesélte a srác hogy mit mondtak a vodások, akkor mondtam én is neki hogy nem kizárt ez elfüstölés lehetősége, mert én nem torrentezek, kizárólag internetezek meg néha jáccok, de pl egy egész estés gépezés után a modem eléggé forró...
    csak ennyit akartam ide írni, remélem nem fársztottam vele senkit :))
    meg akkor az antennás lehetőségról ha valaki tudna nekem valahogyan segíteni (pl milyen antenna...stb...), azt megköszönném!

    és örülök hogy enyém lehetett a 400-ik hsz!
    hi mindeki :R :R :R

    GL & HF!

Új hozzászólás Aktív témák