Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dronte

    aktív tag

    Sziasztok!

    Következő problémám lenne a kb 2,5 éves HP gépemmel - pontos típus Pavilion dv6-3110eh Sonoma Red - :
    Ahogy jelenleg fórumozgatok, netezgetek és torrentezek a proci olyan kellemes 65-68 fok körül kering, és már alapból hangos a hűtése, ha már valamilyen basic játékot elfuttatok (értsd pl WoW) akkor a hűtése olyan egetrengetően hangos lesz hogy az már fáj a fülemnek. Maga a teljesítmény az rendben van, mert teljességgel kiszolgálja az igényeim (GTA4-el is elszórakozok rajta), és 75-80 fok fölé nem megy, de cserébe a hűtése elviselhetetlenül hangos.

    A legfőbb probléma pedig az, hogy már megvételkor is igen szép hangerőt produkált (bár portalanítva nem gyakran volt), van esetleg valami tipp, amivel hőmérsékletet lehetne lejjebb húzni? Mert ahogy írtam, túlmelegedésre és hasonlókra sosem volt példa, de a hangzavar.. Hűtőpadon is gondolkoztam, de eleve kicsinek tűnik a rés ahol a levegő áramlik, nem hiszem hogy sokat érne. Bár gondolom ezt el kell fogadnom azzal hogy notit vettem az albérletembe

    Simán íróasztalon használom, szellőzője nincs blokkolva.

    Edit: CPU használat 20% körül kering mindkét magban egyébként.

    Edit2: egyébként pasztázást / portalanítást szervizben milyen áron csinálnak kb? Múltkor otthon szétkaptam a fedőjét, de aztán gyorsan meggondoltam magam és nem piszkáltam meg :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák