Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Yaye #1 üzenetére

    Ja a HP szerviz brutális. Pont egy scannerrel volt gondom két éve. 6300C. Szarul scannelt a gari után, és azt hittem, hogy valszeg lámpát kell cserélni. Na felhívtam a Hp szervizt, és lehidaltam. Ki akarták cserélni az egész scannert egy másikra! valami 60 rugó lett volna! Na erre szétszedtem, és kiderült, hogy csak a tükröket kellett leporolni, és újra tökéletes. Azóta is használom....

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • vicces

    addikt

    válasz Yaye #1 üzenetére

    hát ez igy van.
    kb egy éve még a nyomtatokat vácon javitották. most már csak a dat-okat, lto-kat javitják.
    bejön egy csomó raklap. ömlesztve a cucokkal. na persze azért be vannak dobozolva:)
    felraktuk tesztre. és amit a gép kiadott hibát, annak megfelelöen cseréltük a főalkatrészt.
    volt olyan cucc amin mindent kicseréltünk. /ugyanis többször is vissza vannak teszteleve a cuccok./ tehát egy zsir cucc ment ki, és nem javitott.;]

    jah, én mondjuk nyomtatót nem javitottam, de az ujak, már olyanok, hogy x papirszám után azt szinleli, hogy rossz, és vidd szervizbe.

    :)

  • zsoltee10

    addikt

    válasz Yaye #1 üzenetére

    hú, akkor asszem nem viszem szervízbe a 720-as nyomtatómat. :(
    5 éves, és most beadta a kulcsot. folyamatosan villog a patronhibát jelző led. és valami kattog serceg benne. szal gáz. a patront kicseréltem, továbbra sem működik. de ezekszerint felesleges köröket futnék, ha meg akarnám javíttatni. :((

  • kiskegyed

    aktív tag

    válasz Yaye #1 üzenetére

    Hozzám kb. 1 éve betörtek, és a pc-t akarta elvinni a sunyi. Nem szarozott a kébelek kicsavarásával, hanem csípőfogóval elvágta mindet :O persze a még garanciális HP monitoromét is!!
    1. szervíz. Megpróbált volna rábiggyeszteni egy uj VGA csatit, de nem volt leírás/kapcsolási rajz. Hiába volt az is HP szakszervíz, de a HP nem volt hajlandó kiadni a bekötéshez az információt a saját neve alatt futó szervíznek! Különben elég érdekes, többszörösen árnyékolt kábel volt a keresztmetszete alapján.
    2. szervíz. Elvittem a központi vízfej szervízbe, ahol (mivel nem garanciális hiba történt) 60000+Áfáért adtak egy másik, ugyanilyen monitort, a már említett cserével történő átalánydíjas szerelés nevében.
    Mivel a biztosító kifizette, hát belementem. :P
    Az volt a legnagyobb meglepetés, amikor 1-2 nap múlva felhívtak egy angliai számról,. hogy a HP kérdezi, mennyire voltam megelégedve a szervíz szolgáltatásaival....:(
    Mondanom sem kell, jól beolvastam nekik :DDD

  • Gee-Bee

    tag

    válasz Yaye #1 üzenetére

    Huh, most olvastam végig a topicot és akad néhány erős félreértés. A gond az, hogy legalább ennyi igazság is elhangzott. Apró érintettség miatt tehát:
    1. 3 dolláros csavar ritkán törik szkennerben. Ha mégis, akkor annak oka van. Az egységáras javítás meg persze olyan, hogy aki jól jár vele, lapul, aki rosszul, az pedig hőzöng, de közbe elfelejti, hogy nem csak maegjavítják, hanem kap plussz garanciát is. Azaz (imerek ilyet) ha ''szerencsés'', akkor éveken keresztül új cuccai vannak ingyen. Ha peches, akkor még mindig kereshet egy ismerőst, azonos eszköz, eltérő hibával, és összerakva a két rosszat egy rosszá máris jól járnak. (ilyen is akad bőven)
    2. Az, hogy az olcsó cuccokat nem javítják (pláne ha garosak) az teljesen érthető. Pl egy 20 ezer forintos nyomtatóban akad 4-5 olyan szerelvény, ami kihalhat. Ezek mindegyike persze nem 2-3000 forint, hanem jóval több (szállítása pl egy csavarnak ugyanannyi mint egy egész nyomtatónak). Ezért sokkal olcsóbb adni érte egy újat, ami 1 féle, nem kell fizetni a szervizest, a hibakeresés idejét. Nem tudom próbáltatok-e már pl kávéfőzőhöz üvegkitöltőt venni (10 rugós géphez 8 ropi) vagy porszívóhoz új fejet (12/8 ezer).
    3. A fényképezőgépet talán jobb, ha nem próbálják a ''márkaszervizek'' javítani, amikor több összehgangolt (CCD-AD-CPU) csoport is van bennük. Senkinek ne legyen illúziója, hogy azok a szervizesek, akik 2-300 féle cuccot javítanak majd különféle tesztábrák fotózásával meg szoftveres beállítgatásokkal fogják a kamerát ''belőni''.
    4. Régen a focihoz értett mindenki, ma a hardverhez divat. A hibák jelentős része azért van, mert a tag ''megszerelte'' aztán pl kisült rajta, fordítva tette vissza, vissza se tette és utána meg esküdözik, hogy hozzá se nyúlt. Általában a szervizben ezt már nem is nagyon vizsgálják és akkor is visszaveszik a cuccot, ha pl a mikrohullámú sütő miatt purcant ki, mert nem éri meg keresni. Egy 80 ezres villanytűzhely csak akkor garos, ha a szakszervíz kijön bedugni a konnektorba (nem ingyen). Gondoljatok bele, ha ugyanez lenne a PC-vel... pedig ott többet kell dugni.

    fk.

    �%-12345X

Aktív témák