Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ReJim

    őstag

    ezen az utolsó lapon 5 ooldal volt linkelve, ami közül 2 flash-es, (amiket megnyitás után 3 mp-el beis zártam, mert 2 mbites dls mellett is lassúak)
    1 m$ wordel van csinálva, egy vmi GPL-el védett motorral (xhtml), és egyetlen egy van forrásból csinálva... az duracel oldala...
    talán ha a legnormálisabb... mert van graf, és nem sok. tartalma is van. és nem hülyeség. és szép forrása :)
    de hogy a többijek is kapjanak vmi véleményt:

    kerti: szép, és jó az oldal, csak nekem személy szerint nem teccik a flash, ezért nem is teccik az oldalad :) meg mert a javascripjeid nem műkszenek. szóval mozillával: jobbegér: kécer szól érte, azán ott a jobbklikkes menüm. no meg amit elvileg ki kellene írnija, az sem megy... (gondolom ie specifikus)

    club: Lassú az intró, meg a flesh dolog erre is érvényes.

    taltos: nekem teccik ez is részben, mert kevés a grafika, képek, de legalább nem összehányt oldal. tovvábbi sok sikert hozzá

    petya: a design az kb olyan mint az én oddalamon... csak a szerkesztés más. :) de legalább krejatív vagy :D
    --
    szóval nekem addig nem kell flash, amíg vmit nem tudok megoldani html, php, js, és képek segítségével. ha meg vki flash-t vár tőlem, az forduljon olyan emberhez, aki ezzel foglalkozik.. mert én ahhoz biz' nem értek (:
    szerintem a flash-el elveszti az értelmét egy weblap... :U

    remélem nincs harag, ez az én véleményem, nem fikázás.

    </end.?>

  • ReJim

    őstag

    válasz Club #267 üzenetére

    ha két megabájtos netem lenne, akkor én is minden betüt külön flashbe raknák ;) (2mbit-em van routerrel + switchel elosztva, gépre)
    én nem azt mondtam, hogy x@r a flash... én csak annyit mondtam, hogy nem szeretem! meg, hogy szerintem a flash elveszi a weblap értelmét, ami kezdetekben volt aegy weblap értelme.. bár elfogadom, hogy van, mivel fejlődik a világ, és sokmindent ''egyszerübben'' lehet vele csinálni... de sajnos azok a dolgok is csak a design, meg hasonlók...

    szóval, egy weboldalon információ van. Aki csinál egy weboldalt, az azért csinálja (legalábbis, elvileg, vagy általában :) , hogy az információt (ami az oldalán van) megossza másokkal, minél több emberrel... na de ha én azt akarom, hogy minél több ember megtudja nézni, akkor úgy csinálom meg, hogy ne kelljen letölteni plusz plug-in-t, vagy ne kelljen másik böngészőt használni, ne keljen másik veriójú böngésző! a mezei ember, aki tökmindegy mivel netezik, egy régi internet explorerrel, vagy egy friss firefoxal, vagy egy 1.7.5 ös linuxos mozillával (mint én), vagy netán egy grafikus felület nélküli , szöveges módban (terminálban) üzemelő böngészővel, pl lynxel...
    ne keljen neki állandóan, minél frissebb dolgokat beszereznije, ne kelljen minél gyorsabb internetre, gépre váltania...
    az ilyen flash oldalak, (sajnos) úgymond optimalizálva vannak egy bizonyos célközönségre! mert lehet, hogy egy általam vélt átlag user nem tudná megnézni!!!
    (merthogy vegyük, hogy te egy átlag win user gépét olyan 1.5ghz körülire saccolod, szerintem meg egy átlag linuxos user gépe meg úgy legyen 400-500 mhz, najó legyeninkább 700mhz :) (nehogy én legyek a rossz) akkor kijön, hogy egy ''átlag user gépe'' olyan 1.1 ghz-es... ami pl. az én gépemnél lassabb... (azért más egy 3ghz es gépen flash oldalt nézni, mint egy 133mhzesen. ;) )
    najó... nézzük el... a mai világban már fejlődnek a gépek, szóval akkor amit írtam akkor ezen is nevethecc! ;]
    de tudod, az egyik legjelentőssebb dolgod a flash nem tudja:
    ha keresek vmi-t google-n, akkor az a flashbe nem fog belekeresni, mert az egy tömör, ''bináris'' állomány, míg a html, nyílt forrású...
    szóval hiába fejlődik a világ, a fontos, érdekes dolgokat úgysem fogják megcsinálni flashben... fontos oldalak nem flashesek.... mert minek? ha egyszer százszor egyszerübben megcsinálják, százszor gyorsabbra htmlben (vagy php-ben, vagy....)
    Bár most majd megkérdeznéd tőlem, hogy mi a f@szért szóltam le az oldalad, hogy az miért nem fontos.. A fontos dolgokról is lehetne vitázni, nekem példáúl fontosak a linux how-to-k, manuálok keresése... :) neked meg a designos weboldal a mixeidnek... jól van, csináld... én nem szólom le a flash-t (még valamilyen szinten jobb is mint bármelyik nyilt forrású nyelv), de tudom, hogy én nem akarom használni, mert nem az oldal kinézete érdekel, nem a dizjn a fő lényeg számomra. hanem: egy frankó motor (php)ben, normális kinézet, valamicske tartalom, design, és kész... (ilyen sorrendben)

    remélem nincs harag, hogy én is nevettek egy jót, akárhányszor istenitik a flash-t :D

    mod:
    meg nézd csak meg mi kell a flash-hez, meg mi kell html-hez, php-hez, stb...
    míg te egy erre kiélezett szoftvert használsz (gondolom macromédijaflesemikszet) addig én akárhol, tudok szerkeszteni weblapot, mert egy html oldalt akár úgy végiglehet írni, hogy nem nézed meg böngészőben :)
    szóval a flash az általában kattingatásokból áll, meg rajzolásból.. (jó tudom van bonyolult része is, de az is megoldható máshogy)

    flash-hez értés = megtanulni egy program használatát. szerintem! ez sem fikázás akar lenni!

    [Szerkesztve]

    </end.?>

  • ReJim

    őstag

    válasz taltos #268 üzenetére

    az adataimnál van az oldalam (:
    :) a c-18.hu nem az én oldalam, cask szólt kamikaze boci, hogy ha tudok segítsek be a tartalmi részébe. meg egy jelenleg készülő decibell kalkulátor (php-ben)
    szóval a szabványhibát majd tivábbíttatom a motort író programozónak...
    egyébként jó winen is, meg linuxon is, mert ugyan úgy néz ki... :) az az üres rész direkt van ott, beépített fícsőr... :p

    nekem sajna időm nincs, így az oldalam úgy néz ki, mint ahogyan otthagytam fejlesztés közben tartalom nélkül, félkész motorral... :( Bővebben: link :P

    a saját forrással nekem is vannak problémáim, például, az ember kezét sajnos a sok böngésző, a sok szabvány, meg a sok ''hozzá keveset értő'' megrendelő (aki mindenféle forgó, izgő mozgó cuccot szeretne, de ha meg megcsinálja neki az ember mondjuk flash-ben, és lassú lesz az otthoni p2esen, akkor hülye aki csinálta, nem tekintve, hogy ő kért mindenféle mozis, sci-fijellegű hü##eséget a honlapjára.. :) )
    szóval ezért nehéz, szar haladni a munkában! :O pl: Bővebben: link

    ''Én nem értek a webszerkesztéshez, ezért olyan az oldalam, amilyen. ''
    ez rám is igaz, csak egy kicsit módosítva: :)
    ''Én nem tanultam webszerkesztést(html, php), ezért olyan az oldalam, amilyen. ''
    :D

    </end.?>

  • ReJim

    őstag

    válasz Club #270 üzenetére

    ''amikor azt mndod hogy evvel lassú az oldal''
    ehhez hozzájárulhat szerintem, hogy egy linuxos 1.7.5 mozillával, meg egy Shockwave Flash 6.0 r81 -rel lehet hogy más gépen is lassú lenne...
    ''Mert ha azt veszem alapul amit te mondasz, akkor netezzünk még mindig analg modemmel, mert az is van még sok helyen sajnos.''
    hiddel használnak még jó sokan ilyen modemet...
    van akinek csak e-mailezni kell a net, meg esetleg néha valaminek utánna nézni (mondjuk egy hardcore linuxos időssebb rendszergadának, csak levlistázni, how-tozni, meg manuálozni kell a zintenet, másra felesleges neki)

    talán nem is a flashel van bajom, mert ha valaki jól érhozzá és jól csinálja meg, akkor jobb mint bármelyik html, php, xhtml, stb.
    ugyanis a web, vagyis a html azért jött létre, hogy egy platform-, oprendszerfüggetlen (hiszen régen is volt win-linux-mac- stb..) ''hirközlőrendszert'', információcserét biztosítson. szóval ha megnézed nálad, meg nálam, akkkor nem lesz egyik oldal sem ugyan olyan... :(
    sok különbség van ie, meg firefox, meg opera között is... meg ezt lehet kombinálni linuxal.. és akkor még jobban elmosodik a honlap... ha beállítasz egy betütípust a weboldalon (pl alap win-es fontot) az lehet,hogy nekem, a linuxomon nincs és helyette egy ''csúnyább'' van...
    Ezért jó a flash, mert az ''bináris'', szóval ahhoz ''csak'' egy flash player kell, és nincs különbözet se mac-en, se linuxon, se winen, se operán, se firefoxon, se itt se ott :))
    csak pont mivel kell hozzá valami (sávszél + player), ezért nem független az sem. :(
    de mindegy nincsen, és nem is lesz tökéletes világ (itt a földön :) )...

    ezvan ezt kell szeretni,
    mellesleg volt amikor én is neklódultam flashes oldalt csinálni magamnak, de sajnos kevesett értettem hozzá, szar volt a szerkesztő (nem warezoltam les normálisat, meg nem is vetem meg)
    most meg linuxozom, mikor kerstem, nem is találtam normális progit flashre... meg nem is érdekel, mert a programozás rész sokkal jobb szerintem :)


    meg azért láccik a te oldaladon is, hogy nem csak úgy összedobva van...
    bár tőlem legalább olyan messze áll, mint a tartalma (gondolok itt a zenére, mixedre) :B

    </end.?>

  • ReJim

    őstag

    válasz Club #273 üzenetére

    majd meglássuk... szerintem nem találok az oldaladon az avataromhoz illő zenét találni ;]

    </end.?>

  • ReJim

    őstag

    válasz mdesign #277 üzenetére

    hehe :) nagyon jó, most akkor mond meg, a te flashed mé' gyors nálam, és nem olyan lassú mint a többijeké? :U
    bár szerintem a többiben sok az efekt.. de ebben meg éppen elég :) teccik..

    </end.?>

Új hozzászólás Aktív témák