Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • systemcrash

    újonc

    sziasztok.

    én januárban kaptam meg a telót. februárban kezdett el megbolondulni.

    először én is megpróbáltam kivédeni a telepítgetéseket. noroot firewall, antivirus, anti-malware. sajnos ezek nem akadályozták meg a telepítést, csak szóltak, hogy felkerültek és akkor rohantam eltávolítani, meg kikapcsolni az ismeretlen forrásokat. időközönként az egyik app visszakapcsolgatta, ezt se sikerült kivédeni. a két fertőből az egyik maga az uni launcher. lecseréltem másikra, de eltávolítani nem lehetett, letiltani sem. a másik a caller id. szóval ezek mindig vissza fognak jönni. bekapcsoláskor vagy netre kapcsolódáskor már ugranak is. bekapcsoláskor ráadásul a noroot nem tudja megakadályozni, hogy kiugorjanak a netre, mert az később töltődik be, mint a launcher meg a caller id.

    azóta sikerült root-olni, leszedtem egy csomó felesleges cuccot, köztük a két fertőzött rendszer appot is. azóta nyugalom van. a root szerintem bármelyik verzióra felmegy, 1.0.7, 1.0.8, 1.1.4-re biztosan. nekem 1.0.8 van, a többit mások mondták.

    néha kicsit gyengén reagál a kijelző, szerintem azért, mert rajta hagytam a gyári védőfóliát, ami azért nem egy normális kijelzővédő. úgyhogy rendeltem egyet hozzá.

    az aksi elég jól bírja, majdnem 3 napot, bár én nem használom annyira intenzíven. beállítottam, hogy éjjel kapcsoljon ki, úgyis alszom, reggel 7-kor meg felébred. evvel is lehet spórolni. a wifit kikapcsoltatom, ha alvó módban van, akkor felmegy 3G-re, úgyhogy a netkapcsolat marad, a wifi meg többet fogyaszt, mint a 3G. töltésnél 88% körül megáll, és arra tippel, hogy még 12 perc van hátra, de mindig eltéveszti. de plusz 1 óra után már tele is van.

    a wifi, 3G jól megy, gps is. engineer mode-ban kiszedtem a 900 és 850 Mhz sávokat a sim-ekről, azt írták evvel is kevesebbet fogyaszt majd. ma reggel szedtem ki, úgyhogy fogalmam sincs, így van-e.

    kihangosításnál nem hallanak valami jól, ez nem tudom miért van, talán az engineer mode-ban lehet állítani valamit a mikrofonon.

    az usb mélyebb a szokásosnál, úgyhogy normál kábelre dugva elég macerás a kapcsolat. ezt ki lehet kerülni a xender-rel, böngészőn keresztül lehet másolgatni vele (bár én azt is leszedtem). majd keresek valami hasonlót. vagy kicsit levágok az egyik kábel kávájából.

    két sim-et használok, nem találkoztam még problémával.

    00100

  • systemcrash

    újonc

    válasz stefi81 #71 üzenetére

    Szia!

    Én már próbáltam ezt a 850 és 1900 MHz-t, de nem éreztem változást az aksi üzemidejében. Az meg, hogy ugrál a kijelzés azért lehet, mert az android egy fájlból veszi ki az aksi üzemidejének statisztikáját, és ez a fájl sokszor fals adatokat tartalmaz.

    00100

  • systemcrash

    újonc

    érdekes. azt írják, hogy orosz antivirus okozta a malware problémákat. én nem töltöttem le semmit addig, míg ezek a programok el nem kezdtek dolgozni. utána pedig német antivirust töltöttem le.

    érdemes elolvasni azon a bejegyzésen a hozzászólásokat. az egyiknél kilőtte az imei-t.

    [ Szerkesztve ]

    00100

Új hozzászólás Aktív témák