Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz Mauzes #19151 üzenetére

    Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mennyi egy évnyi összes bankhasználati díjad?
    4.609.- Ft., semmi több. Ez a CIB-es bankkártya éves díja a májusi emelés után.

    Ha sokat utalgat az ember, akkor tutira nem éri meg egy olyan számla a Premium Gold 2.0-val szemben, ami felszámítja a tranzakciós illetéket.
    Mennyi az a sok? :D
    Az évi fizetendő tr illeték összege nem lehet több, mint a számlára beérkező évi összeg, magyarul a jövedelem. Elméletileg.
    Viszont számoljunk egy prémium ügyféllel, jövedelme legyen havi 500e. Hogyan használja fel ezt az összeget? Kifizeti a rezsit, legyen 120e. Ha csopbeszedéssel, utalással fizeti, akkor ez illetékköteles. Napi vásárlások összege legyen 200e, de ezt bankkártyával intézi, tehát nem fizet illetéket. Marad 180e. Ha semmit nem takarít meg, akkor ezt is elutalgatja, azaz fizet. Így havi 300e után fizet illetéket, ami 900 forint. De
    - ha mégis megtakarít valamennyit, az csökkenti a 900-at, valamint
    - a 300e utalása sem 900 valójában, mert ha sokszor utal, akkor sokszor csökkenti a tr illeték számítási alapját a húszezres illetékmentességi határ.
    Összességében olyan 500 forint körül lehet a valós költsége. Egy gold debit szokásos évi díja ennek a kétszerese, ami a K&-nél ingyenes. A 2. ingyenes kártyáról már nem beszélek. Az ingyenes credit pedig havi 500-at simán kitermel, de akár ezret is. Ergo: a K&H prémium számlája "fizetősen" is jobb, mint a Rafi Prémium Gold 2.0.

    Tudom, időnként kell nagyobb összeget is utalni. Tavaly én is utaltam sok tízmilliónyit ingatlanvásárlás miatt. De ezeket a bankköltségeket én másképpen nézem. Egy ingatlanvásárlás (vagy pl. autóvásárlás utalási költségét, nekem nincs, de ha lenne) én a vásárlás költségei közé számítom mint az ügyvédi díjat. Ezek nem befolyásolják a számlacsomag választásomat.

Új hozzászólás Aktív témák