Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz axioma #16156 üzenetére

    Revolutra beteti kartyarol siman veszteseg nelkul feltoltesz penzt mintha vasarolnal, felejuk nem erne semmit az ingyen utalas.
    Én is úgy olvastam, hogy ez a feltöltés ingyenes. A bankkártáys vásárlásnak viszont mindig van költsége. Azt az elfogadó fizeti meg, jelen esetben a Revolut. Veszteséges is a kezdetek óta. A Transferwise viszont gazdaságilag ésszerű időn belül nyereséges lett.
    De nem erre, a CIB-es "kutatodásra" hoztam példának őket, több bankkal együtt.

    ... kutakodos dolgok arra epulnek, hogy a usernek _van_ igenye arra hogy lassa a kolteseit rendszerezetten, minden forrasut egy helyen.
    A költés rendezett megjelenítésére vannak példák mobilappokban az ügyfél bankban vezetett számlájára alapozva. Pl. Gránit appja.
    De nem hinném, hogy bankok az applikációjukban az ügyfelük több/sok más pénzintézetnél vezetett számlájával bővítetten fejlesztenének ilyet. Főleg nem információ szerzése céljából.
    Mire kellenének ezek az adatok? Ügyfélminősítéshez pl. hitelnél? Vagy hogy eladják az infót valakinek? Egy bank nem a Goggle! Nem adatokkal kereskedik, hanem pénzzel, pénzért az ügyfelétől.
    Egy startup esetében ilyen fejlesztésnél inkább el tudom képzelni a kutakodást. Mert vagy pénzt kér a rendezett, átlátható infóért a költéseiről, pénzhelyzetéről, vagy eladja az adatokat.

Új hozzászólás Aktív témák