Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M4T4D0R

    tag

    Sziasztok!

    Pár napja már olvasgatom a témát és a hozzászólásokat, de az összefoglaló egy kicsit kinai. A témához abszolút nem értek, ezért szeretnék egy kis segitséget kérni az elinduláshoz.

    Nem értem az alapvető szavakat sem. Például nem tudom mi az a hangsugárzó, a hangfal az egyértelmű, az erősitő szintén. És itt jön képbe, hogy mi mivel illik össze, nekem ismerősöm azt mondta olyan erősségű erősitőt vegyek egy adott hanfalhoz, amilyen erős az a hangfal, mert ha egyik erősebb az tönkre vághatja a másikat. Irtátok az összefoglalóban, hogy nem a Wattot kell nézni. Akkor tehát honnan tudjam mi mihez passzol?

    Van ez a PC-ről való zenehallgatás, ami kicsit furcsa nekem. Oké, hogy veszek bele egy hangkártyát X forintért, de ezeket miként tudom majd összekötni a többi alkatrésszel?

    Tehát ilyen dolgokra lennék kiváncsi, egy kis kiindulási pontot szeretnék kérni, aki teljesen kezdő, mint én, hogy miként induljak el a tudás útján?

  • M4T4D0R

    tag

    Sziasztok!

    Hangrendszert szeretnék építeni.
    Sajnos nem nagyon értek hozzá(tehát fogalmam nincs semmiről szinte), időm pedig nem sok van, úgyhogy nem tudom elolvasni a teljes összefoglalót, csak azokat olvasom amik fontosak lehetnek.

    - Milyen készülékekkel rendelkezel már, mit szeretnél még hozzá?
    Van egy számítógépem, hozzá egy Sound Blaster X-Fi HD hangkártyám, de az az igazság, hogy nem tapasztalok szinte semmi különbséget az alaplapi és e között. Az érdekesség az egészben az, hogy az autómban is jobban szól a zene, mint a számítógépemből, pedig az autóban jóval kisebb teljesítményű hangszórók vannak, nem olyan hangosak. Nem tudom, hogy ennek az oka az, hogy az AKG K92 és a Genius SW-G2.1 3000 kevés lenne, vagy tényleg feleslegesen vásároltam meg a hangkártyát.
    Mindössze ennyi a cuccom.

    Nem tudom, hogy ehhez vegyem a többi dolgot, vagy pedig egy teljesen új rendszert építsek fel. Nekem az utóbbi jobban tetszik.
    A lényeg az lenne számomra, hogy Pendrive on tárolnám a zenéket, és ha úgy döntök, hogy zenét szeretnék hallgatni csak bedugom és már nyomja is.

    - Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit akarsz lecserélni?
    Maximum 150 ezerre gondoltam mindennel együtt, de ha lehet akkor inkább 100 körül. Nem cél a nagyon nagy hangerő, nem akarom, hogy a szomszéd is ezt hallgassa, de azért legyen benne kakaó. A hangsúly a tiszta torzítás mentességen van nálam.

    - Milyen zenei műfajokat hallgatsz?
    Mindenfélét. Rocktól kezdve reppig, poppig.

    - Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni?
    Tiszta hangokat szeretnék. Az autóban egy álom zenét hallgatni, még ha nem is tudom hangosan.

    - Mekkora, milyen elrendezésű és berendezésű helyiségben használod-használnád a rendszert?
    Egy teljesen átlagos méretű szobába, körülbelül 6x6 méter lehet.

    - Újat szeretnél vagy lehet használt is ?
    Ha lehet, akkor maradnék az új dolgoknál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák