Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stellaz

    addikt

    válasz jegenye77 #98061 üzenetére

    Nem egy kávéház. Bármelyik alap stereo rendszer agyonveri azokat.
    A hifista hozzáállást nem érdemes követi,. nézzél be avx fórumba, sokezer eurós rendszereke panaszkodnak, hogy idegesítő, meg fárasztó a hangja. Hallgasd végig az alap erősítő + hangfal párosítását és azt vedd, ami tetszik hangra. A Bluetooth jó ha az erősítőben benne van, de ne ez döntsön, mert azt külön is meg tudod venni.
    A praktikum meg elég fontos, mert ez fogja meghatározni, hogy mennyit fogod hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz jegenye77 #98061 üzenetére

    Nekem is kötött volt. Tizszeres keretnél álltam meg :)
    Elfogadom, hogy kötött a kereted. De ebből a keretből Ne vegyél mást, mint egy erősitőt és két hangdobozt! Ekkor lehetsz olyan szinten, amivel el lehet indulni egy kellemes cél felé. Ez a cél egy aránylag tiszta hangú rendszer, ami kellemes sztereó térrel rendelkezik. Tehát erősitő és hangdoboz páros. Erősitőből DAC nélkülit, minden nélkülit keress. Hangdobozokból a piac diktál. A teljes rendszert kiépiteni lassú folyamat, főleg az anyagiak miatt, de zenét tudsz hallgatni akkor is, ha nincs készülék alátéted, nincs elfogadható szintű kábelezés, nincs bestbuy kinai dacod, lejátszód...a felsorolás végtelen. Ha meghallod a bluetooth minőségét egy foobar-ral szemben, ha flacot hallasz a rádióval szemben, jó minőséget (vagy épp dsd-t), akkor nem a bluetooth lesz, amit hallgatni akarsz :)
    Amit tennék a helyedben: vennék egy NAD erősitőt (ajánlanak a többiek), hozzá polc vagy állványos dobozokat, aztán a többit lassan össze vásárolnám egy-két év alatt. Későbre hagynám a DAC-ot és a forrást is, és persze a kábelezést is (ami pl CAT7 kábellel megoldható, de annyiért van sokminden). Érdemes megfontoltan, mértékletesen költeni, várni jó vételeket, 10-20 ezerrel készülve, akár külföldi piacokat bújva.
    stellaz: a hifista hozzá állás a világon a legkövetendőbb példa, ha nem igy látod, akkor nem tapasztaltál semmit, ami Jó a hifisták által épitett rendszerekben. Ez nem a hifisták és nem a hifi rendszerek hibája! Neked sem késő elindulni. Nem a fórumon kell olvasni mások kudarcait, sokan milliós költekezésből sem tudnak eljutni egy jó szintre, kérdezni kell, érdeklődni, keresni valódi tudású embereket. Nem teszik az öledbe, másfél éve kb tök tudatlan voltam, sok beszélgetés, olvasás, gondolkodás után jutottam el a rendszeremhez.

Új hozzászólás Aktív témák