Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #01758976 #97463 üzenetére

    Jövő hét szombaton arra járok, megyek haza, lehet, hogy elmegyek feléd :) :R
    fapaci:
    "a mikrofon sokkal-sokkal korlátozottabb hallásképességű, mint a fül"
    Erre válaszoltad:
    Melyik ember füle képes 140-150 dB dinamika átfogást, 14 oktávnyi spektrumot feldolgozni, mindezt 5 - 360 fok között állítható irányhallással? A mikrofonnak annyira muszáj közel lennie a hangforrástól, amennyire a tervezői gondolták. Némelyik 10-20 cm, némelyik meg akár több száz méter távolságot szeret.
    Ezt helyesnek véltem, azaz a mikrofont jobbnak gondolom, mint a fület. Nem pellengérre akartalak állitani.
    A kábeleket pedig pusztán mikrofon vs fül megvilágitásban akartam össze hasonlitani, mint mérő eszköz, azaz pont úgy megitélni pl egy lágyitott rézből készült vezeték hangja egy merev rézvezeték-szénboritással ellen milyen változást okoz egy rendszerben. Fül alapján az első szinte mélyhiányos, a második pedig sok mélytartománnyal operáló. AMDFan erre mondta, hogy ilyen nincs, ez nem mérhető. Én erre irtam, hogy akkor ki kell dobni a mikrofont, mert három ember (eladó, egy vevő és én, mint vevő, csak én mást vásároltam) hallottuk ugyanezt a jelenséget. Ha a mikrofon ilyen kábelek között nem érzékelne különbséget, akkor felesleges bármit is mérni. Úgy hiszem, hogy a mikrofonos mérés lazán kimutatná a különbséget, látványosan, hiszen a felvételeknél is rácsodálkozunk olyan részletességekre a zenékben, amiket füllel sokkal kevésbé hallanánk, ha hallanánk.
    Lehet, hogy nem voltam teljesen egyértelmű, elnézést kérek. Igy talán egyértelműbb.

  • Pazolini

    senior tag

    válasz #01758976 #97463 üzenetére

    Ha a 8412-est tesztelted, akkor a drágább bátyót vélhetően szintén ismered. 8402
    De azt nem írtad a listába. :F

    Vandamme-tól melyik volt a hangfalak drótja? És mire váltottál?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák