Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz fokukac #94078 üzenetére

    Szerintem is kifejezetten jó hangú D-osztály tudnak ma már csinálni.
    Ha ki akarjuk maxolni, akkor érdemes az AB-osztály felé fordulni, egyébként meg az adott készülék hangját kell meghallgatni vagy tájékozódni róla. Kizárni a D-osztályt a hifiből már nem indokolt.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • kopygege

    tag

    válasz fokukac #94078 üzenetére

    Nagyon köszönöm a válaszokat és a türelmeteket!
    Még néhány szempont felmerült a javaslataitok alapján.

    1. Tudom, szentségtörés, de az egyszerűbb megoldás felé hajlanék, vagyis egy eszközből szeretnék minél több jóságot kihozni. Médialejátszónak van egy régebbi Pana CD-lejátszónk, meg a számítógépet tudnám elképzelni a könnyebb kezelhetőség, forráskezelés miatt.

    2. A másik kérdés a csatlakoztathatóság. Lehet, hogy az is szentségtörés, hogy az ember egy hifibe HDMI-csatlakozókat képzel, de felxibilisnek tűnik hosszabb távon.
    A boltban egyébként azt mondták, hogy a HDMI "elosztó" legyen a TV: abba kössek mindent amit szeretnék és akkor elég egy optikai kábel a TV-ből az erősítőbe és minden meg van oldva. Ha tényleg így van, akkor elengedem ezt a "HDMI csatlakozó az erősítőben" dolgot, csak erre szeretnék szakértő megerősítést kérni Tőletek.

    3. Ezért is elnézést kérek, de ez a külföldről rendelek, aztán így-úgy megjön max 5 ezer forintig vállalható számomra, úgy vagyok vele, hogy ha százezres tételt kiadok valamire, akkor legyen egy hely ahová tudok fordulni a nyűgjeimmel (pl. garancia). Szóval én ezért magyar boltokat keresgélek és a konkrét kérdésem:
    Tényleg ekkora a minőség/tudásbeli különbség a két széria között?
    [MCR412 - 150e Ft.]
    [MCR612 - 230e Ft.]
    Nagyon elvetemült ötlet Denonban gondolkodni? Ez alapján szimpatikusnak tűnik.

    4. Nincsenek korlátlan lehetőségeim, de szeretnék hosszabb távra tervezni. Tudom, illúzió, hogy a mai darabok is elmennek 30 évet, mint a Videotonom, de mondjuk 10 évben gondolkodva, ha azt mondjátok, hogy jobban bírja/időtállóbb, akkor nem vetném el végleg a Marantz NR1200-at sem. De ha tényleg parasztvakítás és az MCR412 vagy a Denon RCDN-10 a TV(HDMI) kombóval tudja pont ugyanazokat a szolgáltatásokat (hangban nem várom el 150-ért ugyanazt, amit a nagyvasak tudnak), akkor nem ragaszkodom hozzá, hogy kidobjak az ablakon 80 rugót.

    Még egyszer köszönöm a segítő javaslataitokat, türelmeteket! :R

Új hozzászólás Aktív témák