Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DEJVID

    őstag

    válasz gordonfreemN #91752 üzenetére

    Csináltam már tápkábelt, évek óta teszi a dolgát. Mondom, annyi csak a gond, hogy a csatlakozóba max 18mm átmérőjű kábel megy, a hifi tápkábelek meg 14 mm körül kezdődnek.

    Gányolni, trehánykodni nem szoktam. Tudom, hogy rejt magában veszélyeket a dolog, nem veszem félvállról az ilyet.

    Tiger.huhhhh: nem hifi komponensek egy szekrényben/állványon, két kis desktop cuccról van szó, úgyhogy sajnos szem előtt lenne. Gondolkozom, hova lehetne rejteni, de ha van más tipped, esetleg 1centi alatti átmérőjű kábel amiről tudsz, jöhet.

    Ha minden kötél szakad, bekötöm mezei villanydróttal...

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz gordonfreemN #91752 üzenetére

    Nem csináltam utána képet, pótlom ma. A tér lett jobb, a szinpadkép, emellett pontosabbak is lettek a hangok (s mindez az amp tuning miatt), s eddig minden egyes alkakommal jobb lett, tisztább a hang, ha a hang útjában lévő dolgokat kicseréltem-kiiktattam minőségibb dolgokra. Most az erősitőtől a hangszórókig a Taralabson közlekedik a hangjel,kivéve a hangváltó nyáklemezét, azt is terveztem kiváltani az alkatrészek lábtól-lábig forrasztásával, s egy darab bútorlapon rögzitésével, de nem tudtam magam rávenni. Persze minden változás hallható, a tápkábelek is hoznak a konyhára, ez talán jobban befolyásolja a hangot.
    DEJVID: csinálhatnál egy képet, hogy miket akarsz össze kötni. Vakötlet utolsó rész: a két desktop vezetékét közvetlen a gépek mögött kösd össze, szerelő doboz nélkül, össze csavarni a drótokat, össze forrasztani, és zsugorcsövezni (akár két, vagy 3 réteg zsugorcsővel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák