Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz AMDFan #82949 üzenetére

    Azért nem egyszerű, mert egyáltalán nem lehet "befolyásolni" a hangminőségét. Azt pedig kétlem, hogy olyan hű de nagyon alapos tervezéssel készülnének ezek a dobozok. Nyilván jobban odafigyelnek, mint egy Genius esetében, de nem kellene azt gondolnod, hogy ez a hifizés non plusz ultrája. Visszatérve a dac témához, azt gondolom, ha nem, vagy alig hallasz különbséget dac és dac között, az a dobozaidat is értékeli, nem kicsit.

    Az egyszerűsége ott kimerül, hogy egyetlen (pár) dobozt viszel haza és kész a rendszer. Amúgy értem, ha valaki aktív dobozt vesz, de számolni kell a korlátaival is ugyanúgy, mintha "közepes" rendszered lenne helyette, különálló komponensekkel.

    (#82951) Bodz: Tudom, hogy Te így "építkezel", de én nem ezt találom befutónak, bocs. :) A klasszikus vonalat követem, mert sokkal több variációt lehet így kipróbálni, összeilleszteni, kütyüzni. Akinek ez nem jön be, azt is megértem.. De ha számokkal karnék dobálózni, akkor azt mondanám, hogy milliós nagyságrend alatt elég nehéz "komoly" rendszert összehozni. Mégis, mennyivel tud többet egy aktív doboz, hogy fele-harmadáron ugyanazt tudja ? Konkrétabban, tudja ugyanazt 300e-ért?

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz AMDFan #82949 üzenetére

    elméletben valóban tök jó dolog lenne, ahogy a jvc is tök jó microhifiket tudott késziteni, mert össze volt minden hangolva. de nem hiszem, h amikor mérnöknek aszongyák, h van rá 10munkaórája, akkor nekiáll illeszgetni. leveszi a polcról a kész olcsó erősítő paneleket, és kész is az aktiv hangfal.

    ellenpólus meg az ATC néhány millás aktiv doboza. ott tényleg történik némi összelövés, csak ott meg az a baj, a felhasználók a teszterek, és folyamatosan változtatják a tartalmat. valamint ott is úgy oldják meg, hogy biamp ugyan, de mögötte meg passziv váltás. akkor már miért nem dsp, v aktiv váltás.
    nomeg ha félévente kijönnek valami javitással, akkor ugyanúgy megy a variálás..

    Egyébként, ha már aktiv, akkor sztem Backes und Müllernek valami jobb doboza (pl line 35 vagy 50). DSP is van, aktiv váltás is, nagyon jó hang is. És tudtommal nem variálnak évente 2x a beltartalmon.

    azért lett tököd tele a cserélgetéssel, mert peched volt. ott úgy szokás, hogy meghallgatsz kész láncot, és lekoppintod :) vagy találsz olyat, akinek hiszel, és megveszed, amit tanácsol. zömmel azoks a haverjaim tértek rá az aktiváláshoz, akiknek mindig

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • fehér_ember

    addikt

    válasz AMDFan #82949 üzenetére

    "ha te azt mondod, hogy azért kell 7-800 ezres univerzális erősítőt vásárolni, hogy meghajtson bármilyen hangfalat, akkor én azt mondom, hogy elég egy 100 ezres olyan erősítő ami ahhoz a hangfalhoz van tervezve"

    Annyira azért nem kellene az anyagiakat idekeverni, mert függetlenül attól hogy újkorában mi mennyibe került, használtan sokszor nagyon nyomott áron hozzá lehet jutni különböző komponensekhez; és a legtöbben szerintem használtan vásárolunk hifis cuccot. Ráadást aktívból evidens hogy használtan sincs akkora kínálat így az árak sem annyira jók. Úgyhogy én nem gondolnám hogy jobban megéri. Inkább úgy látom hogy helytakarékosabb (nincs mellette egy méretes, jól megépített erősítő), így könnyebb esztétikailag, asszonyügyileg, dizájn szempontjából megbarátkozni vele; illetve nem kell túl sok energiát befektetni a kiválasztáshoz, mert egy bizonyos összegért nincs túl sok szóbajöhető darab. Szerintem inkább ezért választják az otthoni felhasználók.
    Példának felhoznám hogy az egykori új árához képest, iszonyat olcsón jutottam hozzá egy jól működő Denon AVC-A1D-hez (52k+száll.); illetve a Yamaha RX-V3800-asom is baráti áron volt használtan (70k). Nekem mindkettő megfelel, függetlenül attól hogy nem direkt 2.0-ás egyik sem. Mondjuk engem ez már abszolút nem érdekel, akár fejhallgató erősítőnek is készülhetett volna, ha rendesen meghajtja a dobozaim és megfelelő hangzást biztosít.
    Dobozból meg egyértelmű hogy olyat érdemes venni ami a mélyeket is megpróbálja jól reprodukálni, ezt meg általában egyszerűbb úgy megvalósítani, hogy számít a méret, azaz azok már állódobozokat kívánnak vagy minimum nagymonitorokat. Persze kisebb monitor dobozokkal is lehet jól közelíteni, de azoknak az ára sokszor már hasonló mint az állóknak. De a dizájn miatt, sokan itt megint inkább a kisebbeket választják.
    Úgyhogy szerintem az különbség a nem aktív és aktív dobozos felhasználók közt, hogy az előbbi hajlandó beáldozni a dizájnból a hangzás javára + több időt áldozni rá (akár hosszabb távon is) ha a helyzet úgy kívánja meg, az utóbbi meg nem; de az azért megy nekik, hogy a hifis topikban állandóan az aktívakat istenítsék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák