Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz slick-adam #41966 üzenetére

    Szia, biztosan fognak ajánlani a többiek jó kis erősítőket a hangfaladhoz, én viszont azt ajánlanám, hogy ha hangfalat is veszel akkor ne a nuline 34-et vedd meg mert a 48Hz miatt nagyon vékonynak fogod érezni a szubtartományt. Én alapvetően az aktív stúdió monitorok irányába nézelődnék, magamnak sem vennék már soha komponens rendszert ha a zenehallgatás a cél és nem a hifizés mint hobbi (erősítők,kábelek,hangfalak variálása cserélgetése stb...).
    Ha jól látom akkor olyan 800-1000 euroból szeretnéd megúszni a műveletet. Nekem ez a pár tippem van:

    Focusrite DAC - 185 euro

    és ehhez egy tetszés szerinti aktív monitor, pl:

    Mackie MR8 Mk3 - 500 euro

    Ennek nagyon nagy előnye, hogy nagyon mélyre le tud menni, 38Hz-ig, emellett egyáltalán nem fogod hiányolni a szubodat.

    Egyébként a Mackietől itt lenne a HR824 is ami egy elég komoly stúdió monitor, csak hát párban 1500 euro :(

    Akkor itt van az Adam A7X - 850 euro

    Nem megy annyira mélyre, de részletesebb a hangja mint az MR8-nak.

    KRK VXT8 - 860 euro

    Sajnos még nem hallottam ilyet, de elég elterjedt a home stúdiókban és ha a KRK-ra jellemző analítikus hangzás párosul azzal, hogy ilyen mélyre lemegy (37Hz) akkor ez egy nagyon jó vétel lehet.

    Esetleg M-Audio BX8 - 600 euroért

    szintén nem kell mellé a szub, és nagyon szépen kiegyenlítetten zenél, ár/érték arányban talán a legjobb vétel.

    És ennyi, nem kell külön erősítőt nézegetned, nem kell túlmisztifikálni a kábel témát, veszel két darab jóminőségű 6,3 - 6,3 jack kábelt meg egy usb kábelt és nagyon jól zenélő rendszered lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • andorra

    őstag

    válasz slick-adam #41966 üzenetére

    Konkrét tippeket nem adnék, erre vannak itt elkötelezett fórumozók.
    Az elv, azonban, hogy külön házimozi erősítő és külön sztereó erősítő ugyanahhoz a handobozhoz, ez kérdőjeles ezen az árszinten én nem javasolnám. El kellene döntened, mi a fontosabb: a jobb hangminőség zenére, vagy a házimozi, mert így ebben a felállásban egyik sem lesz igazán jó, csak amolyan átlagos, vagy alapszintű.
    Tehát, vehetsz olyan házimozi erősítőt, ami kicsit jobb sztereóban, lehet, hogy az igényeidnek ennyi elég (ezt mi nem tudhatjuk leírás alapján), vagy jobb sztereót és a filmeket is sztereó hanngal hallgatod.
    Ahhoz, hogy hogy ezt korrekt módon el tudd dönteni, az itt és a HM topikban kapott (némiképp egymásnak ellentmondó) tanácsok nem elegendőek, ehhez saját magadnak kell meghallgatnod rendszereket, vagy ha ezt nem teszed, fejest ugrassz az ismeretlenbe.

  • blattida

    nagyúr

    válasz slick-adam #41966 üzenetére

    Ha csak zenét akarsz hallgatni, akkor szerintem vedd meg például ezt a rendszert és vegyél hozzá lejátszót is.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák