Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Poco M6 Plus néven újrázhat a Redmi Note 13R

    ma A telefon feltűnt a HyperOS által támogatott készülékek listáján és a TÜV Rheinland is adott neki engedélyt.

  • xDefiant teszt

    gp A Ubisoft évek óta készül arra, hogy belépjen a gyors iramú hero shooterek piacára is: sok félbehagyott rivális és megannyi halasztás után megjelent végre a fura nevű xDefiant.

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorra

    őstag

    válasz nebulo5 #41698 üzenetére

    A konkrét esettől elvonatkoztatva és általában a "gyári" erősítőknél maradva, beszúrnék egy megjegyzést. Az valóban igaz, hogy az éppen rendszerben lévő hangdoboz érzékenységétől függően, különböző teljesítményű erősítők szolgáltatnak azonos hangerőt. (Csillárt törni kevésbé jó hangminőségű hanggal is lehet, de még egy jöérzésű csillár is örül, ha úgy törhet össze, ha egy gyönyörű hang végez vele.)
    A nagyobb teljesítményű erősítő és a hangminőség között legalább kétféle összefüggés is említésre méltó.
    1 A teljesítmény tartalék.
    2. Azonos termékcsaládon belül, a nagyobb teljesítményű verziókat úgy építik meg, hogy azok jobban is szólnak.
    Vagyis hifi-ben nem egészen elegáns azt a következtetést levonni, hogy elég egy X* wattos erősítő is, mert azzal is elég hangosan és jól szól. (Természetesen figyelembe veszem, hogy torzításmentes hangra gondoltál, feltűnő hibák nélkül.)
    * X esetében általában egy kisebb számot lehet behelyettesíteni, mondjuk kb. 10-50W között.
    Vagyis, ahogy Kammerer -a királyok üldözöttje- megjegyezte, nagyobb teljesítmény + jó hangminőség az magasabb árkategória.

    Giot
    Kénytelen voltam megtanulni....

  • gorbep

    senior tag

    válasz nebulo5 #41698 üzenetére

    Valamint még kiegészíteném Andorra hozzászólását:

    A nagyobb teljesítmény nem csak a tartalék miatt lehet hasznos, hanem a nagyobb kimenő feszültségű erősítő kisebb kivezérléssel sokkal lineárisabb üzemben működik, a nemlineáris torzítás kisebb lesz..... ami okozhatja a hangminőség javulását, valamint ebben a tartományban működve az erősítő gyorsabb is lesz..... emiatt alkalmazzák inkább a hídkapcsolású erősítőt, nem a 4x potenciális kimenőteljesítmény miatt. A hídkapcsolás rákfenéje a két végfok ellenütemű vezérlő jelének előállítása fázishasítóval vagy transzformátorral, ahol a minőség többet romolhat, mint amennyit a hídkapcsolással nyerünk... ez alól kivétel a szimmetrikus (XLR) meghajtás, mert ekkor az ellenütemű jel máris a rendelkezésünkre áll...( ráadásul nagyobb feszültség szinten, ami további jel/zaj viszony javulást is eredményezhet)

    Szóval hajrá .... elméletileg a legjobb a teljes szimmetrikus rendszer és hídkapcsolású végfok! Én is ez felé próbálok haladni.....

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák