Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brumi

    senior tag

    válasz BluEyes #3355 üzenetére

    Az a helyzet, hogy azért szeretnék egy ilyen komoly tudású gépet, mert pont a PC-t akarom hosszútávon kiejteni a láncból és a nélkül akarok zenét hallgatni, viszont a zenéim nagy része dvd-n van, és rádiót sem netről akarok hallgatni. Persze a kis Shuttle relatíve halk, de a vinyó folyamatos zúgása eléggé bezavar a képbe. Már gondolkodtam egy halk noti-vinyóban, de az meg baromi lassú (ugyanis videókat is szerkesztek a gépen és ahhoz kell a 7200RPM).

    Amúgy itthon főleg Kossuthot hallgatunk az autómban meg Petőfi van belőve, mert azon megy a legnormálisabb zene (persze vannak rajta vackok, de még mindig jobb mint a Roxy, Juventus meg többi hulladék).

    A kis lakásban elvileg kb 5 évig maradunk, és ha minden jól megy, utána családi házat építek. Ott majd valóban ilyen wifi-s központi rendszert akarok telepíteni, a hálószobába vagy dolgozószobába meg jó lesz ez a kis ketyere valami normális TV-vel. Akkor majd fontos lesz, hogy lehessen DVD-t játszani rajta. A központi egységet meg berakom a gépházba, ahol kutyát nem zavar a vinyó kerregése.

    Én is néztem egyébként a TEAC erősítőt + tunert, de sajna az nem DAB-os...

    Szóval jók az ötletek, de valami mindig hibádzik. Már hónapok óta töröm a fejem, hogy mit lehetne venni, ami pici, jó minőségű és sokoldalú, és gyakorlatilag mindig itt kötök ki.

    Egyébként már így is csúnyán néz rám itthon a párom a hifi költségvetése miatt, és bár én hajlandó lennék még ennél is többet rákölteni, az hamar lázadáshoz vezetne :) A tegnapi KEF ötlet sem volt túl népszerű, mivel az jóval drágább a Wharfedale-nél.

    U.i.: az a Logiteches cucc nagyon szuper!!! Csak drága...

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Brumi

    senior tag

    válasz BluEyes #3355 üzenetére

    Na gondolkoztam a dolgon, és igazad van. Most elég lesz egy DAB-os receiver (néztem Denon-t 2*35W @ 4Ohm, és nem drága, kb 80-90k), és erre rákötöm a PC-t, valamint a meglévő CD-játszót.. Ez addig elég lesz, amíg kis lakásban leszünk, aztán meg később még lehet építeni egy wifi-s rendszert.

    Mindenesetre a vásárlással inkább várok addig míg elkészül a lakás és megnézem, hogy mennyi lesz a hely.

    Köszönöm szépen a segítséget, örülök, hogy nem hamarkodtam el a döntést!

    Üdv,

    Brumi

    U.i: a cd-ket meg elkezdem flac-ba tömöríteni...

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

Új hozzászólás Aktív témák