Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz villamos #2305 üzenetére

    Pardon, de egyáltalán nem értek egyett. Egyfelől az, hogy alaplapi hangkártya, nem mond semmit. Van legalább 4 gyártó, egyenként tucatnyi féle alaplapi hangkeltővel. Szóval azt mondani, hogy az alaplapi hangkártyánál minden jobb, az kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy az nVidia videókártyák sz@rok, mert van egy FX5200-ad, és az semmire sem jó.

    Felemlegethetném az nVidia Soundstormot, ami lazán verte a vele egyidőben piacon lévő Creative hangkártyákat, technológia terén főleg (a Soundstormban debütélt például a dolby digital live korai változata). A saját gépemben utoljára még az özönvíz előtti Diamond MX300 hangkártya volt, mint különálló hangkártya, egészen tegnap előttig, mivel azóta egy Aureon 7.1 PCI is benne figyel (igaz csak a digi kimenetét használom). Azóta használtam különféle Realtek zajkeltőket, illetve NF-7S deszkán ugye ott volt a Soundstorm, és mindegyikkel elégedett voltam. Semmi recsegés, semmi driverprobléma (pardon, Vista alatt akadt mondjuk...).

    Szóval ha valakinek nincs gondja az alaplapival, akkor felesleges szerintem lecserélnie. Ha játékra kell, és valami olcsó gamer 5.1 / 7.1 hangfalszettet rak mellé, akkor esetleg az X-Fi még ér valamit, ha meg digi kimeneten kell térhangzás, akkor C-Media 8768+ / 8770 / 8780 chipes hangkari, vagy megbugázni egy Realtek ALC 882D integráltal szerelt alaplapot.

    Ha középkomoly audiofill, akkor digi kimenet és erősítő. A komoly audiofill, akkor losless zeneformátum, egy rendes különálló lejátszó és egy sztereo erősítő. Szerintem...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák