Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz proci985 #126087 üzenetére

    Melyik részére gondolsz ?

    Az ilyen kôbalta egyszerû dolgok - nevezzük ôket csöves erôsítônek - röhögve 10+ év, ami inkább 50+...

    Kapcsolók mennyisége és potik minôségétôl + használattól függôen, mai kicsontozott kínai gyártást feltételezve, nagyságrendileg:

    - csövek használattól függôen pár évente (és virágzik a csô piac, mint ahogy a vinyl piac is)
    - 5-15 évente újra elkózás
    - 10-20 évente kapcsoló/poti csere (kivéve ha buta végfok, mint az enyém is, amiben nincs mozgó alkatrész)
    - 30-50 év körül forrasztások ellenôrzése, az alkalmazott forrasztóóntól és a forrasztások minôségétôl függôen (itt lehet szórás nyilván)
    - 50+ év körül trafók esetleg..
    De nehéz ezt megbecsülni, mindenesetre ha valaki ma 30-40 éves és egy ilyenbe belevág, az élete végéig elkíséri, ha jól bánik vele.

    Ez itt konkrétan annyiban nehezíti a dolgot, hogy egy ilyen Jadis a polírozott gomb kupakjaival nem ugyanaz, mint amikor egy DIY csöveshez megveszed online a random ALPS potit, ami minôségben tudja ezt, csak ugye lehet a cég akkorra már nem létezik. :D Ergo funkcionálisan életben tartod, esztétikailag már nem biztos. Ezt a modellt legalábbis.

    Apám mainframe-bôl kiberhelt trafóval ajándékozott meg, tank minôség, szaga van egy kicsi, de hibátlan állapot és tesztelt funkcionalitás, névlegesen túl is terhelve (és teljesen rendben). Ez meg sem számolom, hány éves, meg a BEAG trafó, meg a lyukkártyás trafó. Hihetetlen darabok.

    A 4x 50W tranyósát meg akkor építette, amikor még meg sem születtem, tehát 45+ évrôl beszélünk. A szarrá ment tolópotijait kivéve (beestek, mert anyám rápakolt) :D , ha felhozza a pincébôl és bedugja, mai napig szól. Orosz katonai kondik, good old stuff, még az elkókkal se kell foglalkozni. (Bár arra azért ma már ránéznék).

    Ha egy tisztességes minôségi építésrôl beszélünk, lazán van benne némi periodikus gondozás mellett 100 év úgy, hogy nem kell kapcsrajz hozzá és 3 különbözô hozzáértô is végezheti a gondozását, mikor mit cserélve rajta.

    Csináld ezt utána egy komplex nagyteljesítményû (nem 1-chip-es) D osztályúval. Eleve kilépünk abból a definícióból, hogy gondozás, mert ott 1-2 dologhoz hozzányúlhatsz, de a nagyja kb. "fingom nincs" és inkább a teljes nyákot cseréled, ezt pedig szintén csak úgy teheted meg, hogy azt még kapni, amikor cserélnéd. Ha már nem, vagy hónapokat kell várni arra h felbukkanjon 30 év múlva a piacon egy olyan modul, amire vadászol, az úgy kimeríti a tartósság kategóriát.

    A csövesnél a csövek maguk plussz cserebere a tranyóshoz képest, ez igaz, de ez a normál életciklusuk része, nem a tartósság kritériuma, hôböröghetne bármilyen tranyós arc, hogy a tranzisztorokat nem kell csereberélni, de amikor tele egy fórum azzal, hogy "xyz típusú japán tranzisztort keresek, eredetit, nem hamisat" és rohadtul nincs sehol, annyira ritka, az megint más. A csônél meg ha az elején jól választasz, az lesz holnap is. Még atomháború után is. :D Egyrészt elfekvô készlet (NOS), másrészt felpörgetett gyártás a reneszánszuk miatt.

    Egyáltalán nem vicceltem :U

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • válasz proci985 #126087 üzenetére

    Pedig marha jól néz ki. Mármint a belseje, a külső rajos szín az nagyon nem.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák