Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • denesdr

    addikt

    válasz barack1997 #121097 üzenetére

    Igazából sokkal nem tudsz körültekintőbb lenni, legalábbis integrált erősítő terén, mert az esetek kb 99%-ában ilyesmi szokott lenni a bemeneti érzékenységük, mint a NAD-nak. DAC-kal rendelkező forrásokhoz (amik már gakorlatilag több mint 40 éve léteznek) mondhatni, hogy túl érzékeny a bemenetük. Ami persze lehet előnyös, ahogy korábban írva volt (pl ha túl halk a felvétel), de amikor nagyon nagy a különbség, akkor a potival való hangerőállítás agyrém tud lenni.

    Az említett Hypex vagy Purifi erősítők mind végfokok, azért olyan alacsony a bemeneti érzékenységük, tehát vagy analóg előfok, vagy hangerőszabályzós DAC kell eléjük, esetleg a forráson kell szabályozni a hangerőt.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz barack1997 #121097 üzenetére

    Nem rontottál el semmit, ez a NAD jó cumó és pláne klassz, hogy elôfokot át tudod ugrani a Mains In-re menve, ha szeretnéd, jó design húzás.

    Igazából én semmit nem változtatnék.

    Az RCA jelcsökkentô annyit csinál, hogy a potidnak nagyobb tartományt fog adni forogni, a gyakorlatban, ha ez zavar, használd, ha nem zavar, nem kell felesleges alkatrész + pénzkidobás. Szóval potméter fordulatot veszel vele. :D :U Ez izlés dolga..

    A Dalik jók, de hajtani kellhet ôket, a 80W-os NAD-tól nagy diszkót ne várj Dalikkal, ha szeretsz házibulizni, de amúgy kiváló a NAD.

    Mondjuk a mostani Wharfedale-jeid sem túl érzékenyek.

    Cserébe a zenei igényedhez egyik páros sem megy igazán mélyre, én keresgélnék tovább nagy állóra, magasabb érzékenységgel, és/vagy a meglévô szetthez sub-ot (-okat) nézni, csak ezt jól összehozni igényel némi szakértelmet.

    Van még jópár márka, 30Hz-ig lemenôvel mennék tovább, magasabb érzékenységgel (88-90+dB).

    Ideális esetben DIY építtetsz egy hozzáértôvel 95dB körüli, PA alapokon nyugvó szettet valami fini magassal, szépen összehozva és elfelejted ezeket a kreatívtalan, fantáziátlan, 30 éve tökugyanazon receptre alapozó "bolti szarokat". :D (Jöhet a lavina). ;] Kiváló asztalosmunkák, de én még nem fostam le a bokám se kicsi, se nagy gyári cucctól, egyszerûen sokkal borultabbnak kell lennie egy design-nak ahhoz, hogy k* jól szóljon.

    denesdr szettje (DIY vadállat) számomra egy olyan ultimate szett, amivel meg tudnék öregedni, lehet kreatívkodni a középmagasával mindig, de a mélyszekció, az a rohadt kritikus, mindig onnan vérzô mélyszekció fenomenálisan kurvajó, ezt ezek a pici bolti kis tányérok egyszerûen nem adják, sem azt a hangfalról "leváló" hangot és közvetlenséget, ami ez kommunikál. A könnyedség érzését pláne nem, zéró erôlködés.. Számomra a bolti hangfal design-ok java el van b*va, nem túlzok, ami pedig közelít (még csak nincs is ott, de már nincsenek meg a spórolás nyomai), milliós liga -> kivéve DIY-ban. (De gyakran itt is amúgy).

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák