Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz Smiley #120951 üzenetére

    És akkor mondd el nekik, mi az a multicast, és mire jó. ;]

    Amúgy ha elég sok a switch és elég nagy a TTL, akkor vajon DoS-olják egymást? :D

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • denesdr

    addikt

    válasz Smiley #120951 üzenetére

    Akkor lehet, hogy ettől hallják jobbnak? Csak mert valahogy minden esetben szubjektív javulásról számolnak be vagy legfeljebb semmilyen változást nem hallanak, de hogy rosszabb lett volna több switch-csel, olyat még nem olvastam.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Smiley #120951 üzenetére

    az mindegy, routingot szvsz nem fogja befolyasolni szoval nem fog keringeni*. max latencyt fog novelni, meg mondjuk ha aramtalanitjak a stacket lehet fix start order kell eleg magas felallasi idovel.

    latency ezen a szinten nem lesz feltuno, ha 100as switchet hasznalnak (realisan) valami fancy kabellel ami a gyakorlatilag tud CAT3mat (10Mbps for the win, lassu bit a jo bit) igazabol az se fog bezavarni. persze ha az egeszet valami hangszoronak alcazott arnyekolatlan ipari magnes mellett tartjak az tud zavarni, de max szetesik a lanc a Csajkovszkij 1812 Overture finaleja alatt.

    *otthoni routerekkel technikailag meg lehet ezt oldani, de nem trivialis ugy, hogy ne essen szet a halo. a szokasos DLink stackbol amit hasznalnak en anno epitettem filleres halot lefedni egy csaladi hazat, de az 10+ eve is egy kenyszermegoldas volt amit az elso alkalommal csereltem Meshre. lusta vagyok, na, cserebe a milyen routert topikot kiakasztottam, hogy 400 eurobol milyen szep ubitique setupot vehettem volna CLIbol managelni. igaz az pont pont wifi roamingban volt szornyu ahogy neztem, meg ugye deploy-and-forget use-casere se volt az igazi.

    belashx: az audiofil iparban azert nagyon sok az ateveres es lassan tisztul meg a terulet. itt a forumon is volt magat "audio ujsagironak" mondo tag, aki ha joindulatu vagyok, csak siman nem ertett hozza. ha rosszindulatu vagyok, akkor viszont szandekosan probalta mas forumozok penzet jobb esetben haszontalan, rosszabb esetben hangzas szempontjabol karos dolgokra koltetni.

    pl stereo DACoknal pl az "aszinkron USB" hivoszo volt egy idoben. amiben az a jo, hogy a Windows driver model ilyen atvitelrol nem tud :DDD. meg egyebkent is hulyeseg kiutni a beepitett handshaket ha nem muszaj a fix savszel egy audiofil dacnal (ami nem egy audio controller es nem problema pl a latency mint egy dj pultnal).

    vagy ott vannak az audiofil HDMI kabelek: ha valaki ket HDMI kozott elterest jelent es mit ad isten, a dragabb kabel teltebben szol es jobb a tere... nos az aki ilyet leir at akar verni, a felulet pedig ahol adjak szinten. ettol meg egy certified ultra high speed HDMI 10+ meterre meg 100+ euro marad, szoval bizonyos felhasznalas mellett muszaj draga kabelt hasznalni.

    vagy az audiofil SATA kabel. vagy amikor valaki kitalalta, hogy btw, csereljuk (ertsd, downgradeljuk) az alaplapi kondikat hogy jobb legyen a hangzas. ja, hogy a pciE eszkoz valamiert hibat dobal, dehat a helyi szaki csinalta es jol van az amugy.

    vagy ott az emlegetett switch pogacsa, ami azon kivul, hogy legalabb 100ezer huf, a hangminoseget pozitiv iranyba nem fogja javitani.

    ezek konkret peldak voltak arrol, amikor valakit nagyon atvertek.

    amit leirsz a tudomanyrol az igaz (van amit tudunk, van amit nem), ugyanakkor viszont lehet azt is tudni, hogy mit nem tudunk. az, hogy a HDMI bitperfekt vagy hogy a switch beiktatasatol biztosan nem lesz teltebb a hang, azt tudjuk. matematikailag bizonyithatoan.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák