Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz s4tch #106018 üzenetére

    Egy Ferrari is leég, egy Schiit fejes erősítő is nyírhat ki fejest(mint ahogy a Lyr3 nyírt is ki párat), egy különös odafigyeléssel tervezett repülőgép is zuhanhat le, mert nem gondoltak minden körülményre. Benne van, akármennyire is jó volt a tervezőjük. Ezt a témát magam részéről lezárom, úgy se fogjuk, meg nem is kell egymást meggyőznünk. Különbözőképpen gondoljuk.

    "Mi indokolja a Topping D90-et, ha a D50s vagy bármelyik másik helyettesítő termék is gyakorlatilag ugyanúgy mér? Csak nem ez a gyártó is le akarja rántani a naiv, snakeoil-ra vevő hifistákat? ... Vagy arra még jobban odafigyeltek a mérnökök?"

    Én úgy gondolom, hogy egy termék árát nem egy dolog határozza meg. Nem pusztán a hangja, mérési eredménye, funkciói, ergonómiája, márkája, építési minősége, szervízhálózata, a felhasznált alkatrész bázisa, annak minősége, stb, stb határozza meg, hanem ezek egyben.

    Szerintem jó, ha egy gyártó a különböző ársávban lévő, különböző értékű alkatrész bázisra épülő termékeiből is megpróbál egy mérve is jó szintet kihozni. És két jó mérési eredmény között is vannak eltérések, nem úgy kell venni, hogy ez is jól szerepelt, meg az is, akkor ugyanúgy szólnak. Mindig vannak különbségek. Lehetne említeni ismét Nelson Pass elméletét miszerint két 0,01% torzítású erősítő is szólhat másképp, a torzítás/zaj jellegéből fakadóan. Vagy lehetne említeni, hogy a Topping egyik tervezője azt mondta, hogy ha előfokként is használva van a DAC, akkor pl a D90SE-nek van előnye a D30Proval szemben, ha nem a teljes kivezérlés környékén használjuk. Szóval mindig van így, vagy úgy különbség két termék között.

Új hozzászólás Aktív témák