Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tristis

    őstag

    válasz nebulo5 #10574 üzenetére

    Múltkorjában vettem 5 eredeti cd-t (vaterán, mert eredeti árat azért még sem...) és elvittem az igen komoly hangrendszerrel felszerelt, volt hangfal fejlesző, kábel készítő, erősítő tervező stb. ismerőseimhez (erről nagyon nehéz úgy írni, hogy nem tűnjön fellengőznek, bizonyos körökbe pedig tudják, hogy kikről van szó. Sajnos nem tudok más írni, higgyétek el hogy ott olyan zene szól, hogy én többször is belekönnyeztem). Egy cd volt közepesen hallgatható, a többi négyet én magam törtem ketté és hajítottam a kukába.

    Ebből az egész próbából én azt a tanulságot vontam le, hogy habár benne van 10.000Ft-om, most már tudom azt, hogy csak nagyon nehezen fogok áttérni CD alapú zenére, ha valaha is át fogok.... (erre nagyon kevés esélyt látok, inkább majd egyszer bakelit fog beleoldódni a repertoárba), mert a piaci kereskedelemben lévő albumok minősége -ezek szerint- erősen megkérdőjelezhető. Nem azt mondom hogy mind, DE! Ezért érdemes pénzt költeni, amikor az embernek cuccra is alig van pénze, vagy nehez állítja elő és még akkor se lehet biztos a "dolgában"??? Végtelenül el vagyok szomorodva. Most mondanám, hogy ezt a fajta kanossza járást bizonyára KMT fórumtárs is megtette, de nem vagyok biztos abban, hogy igazat tud adni nekem, mert rendkívül más az izlésünk. (Azért említettem Őt/téged, mert ugyanazokat a forrásokat tudjuk használni viszonyítási alapnak hifi cucctól függetlül) ÉSSSS az, hogy egy gyári, 5.000Ft-os cd arra való, hogy ki****szam a szemétbe?!?!?! Bocsássatok meg, de - még akkor is, ha egy igen kicsiny réteg képviselője vagyunk mi - Rablás!

    Ehhez kapcsolódó ötletem, hogy bizonyos befutott zenekarok nyugodt szívvel árusísthatnák a lemezeiket ráírva azt, hogy HIFI minőség. Nem hiszem hogy annyival többe kerülne a két különböző keverés, bízva abban, hogy ez mind szándékos hangmérnöki munka, azért, hogy a műanyag mini hifiken így szólhasson... Én ezért már régóta "sipákolok" az én hifis ismerős körzetemben, hogy miért nincsen így??? Illetve a világban (nem Magyarországon) erre lenne valós igény!! Arról nem beszélve, hogy miért van ez a fajta minőségi zene kiadás lekorlátozva a komolyzenére, a jazz zenére, az ambient jellegű zenékre és még egy-két igényes filmzeneszerő kiadásaira!!! Ez számomra vérlázító és az egész emberiséget arra készteti, hogy csörömpölős ***okon hallgasson zenét! Szétb****! :W :W :W

    Adalék:
    Amely magyar előadók albumait viszont nyugodt szívvel ajánlom és én is hallgattam: Presszer - Zeneszerő sorozat, Tátrai Band, Zorán.

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Új hozzászólás Aktív témák