Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hooper

    őstag

    sziasztok!
    nem probléma, csak egy észrevételem van a samu 103SJ hddmmel:
    nem rég ujra telepítettem a win7et és azóta tapasztalom (hallom) hogy ha nem használom egy ideje a hdd-t (a win SSDn van) akkor leáll, majd ha megnyitok rajta valamit akkor felpörgeti.
    A másik bent lévő WD20EARSnál már ezt korábban megszoktam mert ugye az parkoltat, de a samu eddig ezt nem csinálta.
    Nem mintha zavarna mert gondolom(??) jó tesz neki ha nem megy órákig amikor semmi dolga, azt az 1-2mp várakozást meg kibírom amíg felpörög.
    Csak az lenne a kérdésem h kb 2 év után miért kezdte el most? :)

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!

    A következő a problémám. Van egy ilyen dokkolóm és rengeteg HDDm 6-16TB méretben (fotózással-videózással foglalkozunk gyorsan megtelnek...)

    Sokadik lemezem ment idén tropára (az adatok megvannak, de sérül a partíció és a win nem látja. A lemezkezelőben RAW kötetre áll át. Megnyitni nem tudja. Szerencsére találtam egy alkalmazást ami visszahozza az adatokat egy másik lemezre.. kicsit keszekuszán de megvannak.

    A gondd vele h csak ntfs-el működik. Felváltva használunk win alapú és mac gépet is, ezért van exfatos lemez is már az újabbak közül.

    Eddig két dologra vezetem vissza a partíció sérüléseket:
    Win esetén, ha ki is adtam lehet nem vártam meg míg leáll és a dokkoló főkapcsolójának kikapcsolása nélkül kihúztam a lemezt a dokkolóból - amíg pörgött.
    Kerestem valamit, év elején egy nap szállt el 3 a lemezek pakolgatásakor. Van amelyiket csak később vettem észre mikor ujra bedugtam pár héttel később - akkor ráadásul szerintem MACre.

    MAC esetén most az történt hogy az istennek nem tudta felcsatolni a lemezeket (az egyik slotban ntfs a másikban exfat volt), nem jelentek meg a finderben. Kiadni így nem tudtam. Kikapcsolatam a macet. vártam de a lemezek pörögtek. Nem húztam ki őket, de a főkapcsolóval áramtalanítottam.
    Megkockáztatom korábban is volt ilyen, de akkor mivel később vettem elő újra a lemezt lehet nem kötöttem össze.

    WIn-re visszadugtam, mindkettő elszállt... az ntfs mentető de az exfatra nem találtam jelenleg alkalmazást - ez most részletkérdés mondjuk.

    A legfőbb kérdésem.. hogyan tudom ezt a jövőben elkerülni?
    Lehet a dokkoló hibás?
    Vagy minden lemez azonnal elhasal ha áramtalanítva lesz? nem gondolnám.
    Lehet a macbook ezért nem tudta felcsatolni a dokkolóban lévő lemezeket? - nem fogom kipróbálni most másikkal :D

    10+év alatt nem volt hdd problémám soha.. koppkopp.. most idén ez a 6. eset. Komoly popszem van a gépezetben, megköszönöm ha segítetek rájönni mi a probléma....

    Illetve ha tudtok ajánlani megolást ilyen esetre amikor nem kell hogy a lemez nonstop elérhető legyen de pár havonta kell valami (Van NAS is 4 lemezes minden másra) Ezért gondoltam dokkolóra errre a feladatra...de eszi a lemezeimet. Ez nem fér bele ha van bármi, akár user error, akár hibás leállítás azonnal kakukk.. Évekig volt bent PCben fixen 4-6 lemez.. ott is biztos volt hirtelen leállítás, áramszünet stb. Minden megvolt.

    Vendégem egy sörre aki ezt elolvassa és segíteni is tud :D
    :R

  • Hooper

    őstag

    Sziasztok!

    van egy Seagate exos X18 16TB lemezem. Win alatt exfatra formázva h maccel menjen.
    Természetes az a jelenség hogy kis fileokat (10 KB körüli .xmp / .nfo amik a fótok mellé mentődnek pl Lightroom használatakor) iszonyat lassan másol?
    Látom a a másolás állapotjelzőben h kb 1mp / file írással egyesével "kattog" a lemez.
    Több terrányi fotót mentettem át a nagy képeket (30-60mega) írta rendesen és haladt is de az xmpkkel órákat küzdött.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Hooper

    őstag

    válasz King Unique #55150 üzenetére

    Köszönöm a választ! Akkor ezek szerint ezt másik típussal se tudom "kivédeni"...
    Antivirus progi nem fut.

Új hozzászólás Aktív témák