Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz pjen #82872 üzenetére

    A kenyér egy példa volt pont arra, hogy nekem nem időnként kell, hanem rendszeresen. Amit azért kell hangsúlyoznom, mert különben azt kapom, hogy úgyis csak ritkán kell, hát minek legyen akkor jó? Vagy minek legyen egyszerű? Nem kibírom azt a kis állítgatást, vagy nem bírom fejben hozzáadni az edény súlyát? De, kibírom, de ha lehet, kihagynám. És nyilván a gyakoriság is szempont, mert ha ritkábban kéne, gondolom jobban kibírhatnám, mintha ritkábban kell. Olyan jó, hogy magyarázkodnom kell, hogy miért akarok egy mérleggel mérni. Magyarul írtam számtalanszor, hogy nem a pontosság a probléma, hanem a nem mérés. Az, hogy lassan bele tudok tölteni annyi valamit, amennyi belefér az automatikus kikapcsolási időbe úgy, hogy nem mér hozzá semmit. Írtam példát. Teáskanállal beleszórtam és nem mért, vaníliáscukorból kellett volna 4g, por élesztőből mondjuk 3, de az egész 7g beleszórása után sem emelkedett, mert apránként szórtam, nem tudom, hogy kellett volna szórnom 7g-nyi cuccot, hogy 3-nál megálljak. És ha szemre akarnék mérni, nem kéne mérleg. Múltkor felvettem egyik kezemmel, 34g vizet belecsurgattam, nulla maradt. Ez a problémám. Porcukrot szórtam zacskóból, közben nyomkodtam szét az összeált darabokat, néha mérte, néha nem, egyszer csak kikapcsolt.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák