Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cOxeR

    Ármester

    válasz 6030D #76069 üzenetére

    Nekem Euro-clear Bluesoft ECO K75 van, bent volt a házban mikor vettük - félkészen, 3 éve, kizárólag sót tettem bele - havonta belelesek (helyi szerelvény üzletben veszem a sót cu-impex, itt volt a legolcsóbb) , semmi mást nem kellett csinálnom vele, éjjel 2 körül indul el a gépezet, hetente ha jól tudom, néha felébredek rá, de kb ennyi.
    Garázsban van, már van előtte egy szekrény meg salgók, nem is igazán látszik, 2,5-3 zsák megy bele ha nagyon üres, de nem szoktam megvárni.
    Vízfogyasztás ciki nem ciki fogalmam sincs, de meglesem ha gondolod, két felnőtt + egy újszülött.
    Hatékonysága látványos, de azért nem tökéletes, lehet beállítás vagy lehet méretezés is, kevés a vízkő, ezért nem is pörgök ezen. Bugnatese csapok vannak, csak így volt garancia, ha van készülék, ezért vették.

  • rígel

    őstag

    válasz 6030D #76069 üzenetére

    Nekem egy Euro Vlear Bluesoft K sorozat Eco van, 2015-ben lett beüzemelve, mikor építkeztünk. A beüzemelő papír alapján beállította, de én magamnak tapasztalati úton finomítottam be a vízfogyasztásunkhoz és a várt keménységhez. Kb. 8-10 m3 a vízfogyasztásunk, 3 zsák só megy el évente. Ennyi. Soha semmi baja nem volt, karbantartani nem kell, ha folyamatosan van használva. Egy kollégámnak egy egyszerűbb vezérlésű Euroclear-je van, több mint 10 éve, egy másik utólag telepített ugyanilyet, kb 5 éve. Szomszédban, akivel egyszerre építkeztünk szintén ez van. Soha , egyikkel se volt baj, nem is nagyon van minek elromlani, egyszerű szerkezet, a lényege a gyantaágy, amit sós lével regenerálni kell időnként. Ennek módjáról egy viszonylag egyszerű vezérlésű elektronika gondoskodik. A többi dolog parasztvakítás. Amikor én vettem , egy ennyit tudó BWT 2x annyiba került, és még bypass szelepet is külön kellett hozzá venni, akkor utánaolvasgattam, kérdeztem forgalmazókat, mind azt mondta hogy a BWT semmivel sem különbb, sőt.... csak a marketingjemás kávéház, hisz világcég, ez látszik az árban. De a vízlágyítás nem hi-tech dolog.

Új hozzászólás Aktív témák