Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bubuka55

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írok. A gondom az hogy átállok 4K rendszerre. Ehhez vásároltam egy Sony XH90-es tv-t, illetve egy Nvidia Shield Pro(2019) médialejátszót illetve 2 db Inakustik Premium High Speed HDMI 2.0 kábelt ami tudja a 18 GBps-t.
    Eddig Full HD rendszerem volt egy Sony W809C tv, lejátszónak egy Dune BD Priem 3.0 illetve hangnak egy Harman Kardon AVR ami 151 s tipusú és 2015-ös. Belépőszintü.
    Gyönyörűen kiadta a hd-hangokat ment minden flottul.
    A bekötés úgy volt hogy a Dune volt az erősítőbe kötve, az erősitő pedig a tv-be az a Full Hd-jel átment az erősítőn a tv-be.
    A problémám az hogy a 4K-ra átállva HDMI 2.0 kábel kell a 4K/60 Hz-nek. Viszont
    a H/K AVR-nek a HDMI csatlakozói HDMI 1.4a-sok amik igaz tudnak 4K-t de csak 30 Hz-en.
    Magyarán ha a Shield-et összedugom ezzel az erősítővel, illetve az új tv-t az erősítővel ahogy eddig volt szerintem nem fogja rendesen átvinni a 4k/Hdr jelet.
    Hisz hiába tudja a Shield küldeni a jelet és hiába kötöm össze az erősitővel HDMI 2.0 kábellel , illetve szintén HDMI 2.0 kábellel az erősítőt a tv-vel az erősítőn lévő 1.4a HDMI csati miatt le lesz butitva a kép. Mind a bemeneti mind a kimeneti HDMi csati az erősitőn 1.4a.

    Hogy lehetne ezt áthidalni? Egy ilyen splitter nem oldaná meg a problémámat:

    https://www.emag.hu/hope-r-splitter-hdmi-2-0-4k-at-60hz-hdr-3d-hdcp-1-4-1-bemenet-2-kimenettel-fekete-s2i1ohd4k60hp/pd/DDR28BMBM/

    A Shieldet HDMI 2.0 kábellel összekötném a splitterrel , majd a másik HDMI 2.0 kábellel összekötném a tv-vel. Igy meglenne a tiszta eredeti 4K HDR/60 Hz kép átvitele a médialejátszóból a tv-be.A splittert a régi HDMI1.4-es kábelle(hisz a HD hangnak elég ennyi) pedig összekötném az erősitővel.
    Igy a hang és a kép menne a lejátszóból a splitterbe a kép tovább a tv-be a hang pedig az 1.4-es kábelene keresztül az erősitőbe.
    Müködne ez így? Ha igen mit kéne beállítani hozzá?
    Ha ez nem ok akkor mit lehetne tenni hogy müködjön azaz tiszta 4K/HDR képet kapjak és szóljon is a hd hang a házimoziból.
    Vagy csak az az egyetlen megoldás van hogy új erősitőt kell vennem amiben HDMI 2.0-s csatik vannak.

    Köszönöm szépen előre is a segítséget.

  • bubuka55

    csendes tag

    válasz BBéci #171456 üzenetére

    Köszönöm szépen neked és mindenki másnak a válaszokat.

    Azt írod ez így működik. A HDR a HDMI tipusától függ nem? Ha jól tudom HDMI 2.0b csati viszi át a HDR-t. Tehát ha olyan splittert szezek aminek a csatijai HDMI 2.0b akkor át kell hogy vigye szerintem.

    A másik hogy abban tudnál segíteni hogy ez hogy működik? Csak bedugom a lejátszót a splitterbe a splittert a tv-be, a splitterből meg megy egy harmadik kábel az AVR-be.
    Mást nem kell csinálni? Beálítani valamit, vagy innen automatikusan működik hogy az erősitő leveszi a hangot a kép meg megy a tv-be? Sose volt ilyenem.

  • bubuka55

    csendes tag

    Köszönöm szépen a válaszokat. Hát akkor nem kinlódok a splitterrel, hanem veszek egy olyan erősítőt amin már HDMI 2.0 csatik vannak.

Új hozzászólás Aktív témák