Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Nem értem a házimozi rendszerekhez, ezért fordulok a fórumhoz. Az a bajom, hogy van egy kb 8 éves samsung Ht-tz212 házimozi rendszerem. S az lenne a probléma, hogy el vannak mentve az Fm rádió állomások, s ha jön egy áramszünet vagy áramtalanítom az eszközt, akkor újra bekapcsolva, alapon jön be, tehát elveszti a mentést, így újra kell megint hangolni a rádió állomásokat, míg emlékem szerint régen nem okozott gondot az áramszünet, megjegyezte a mentést.

    Így igaz nem értek hozzá, de lehet hogy ezekben az eszközökben is van laposelem vagy ilyesmi mint az alaplapoknál, ami tárolja a beállításokat, s az lemerülhetett? Vagy hogy működik ez a házimozi rendszereknél? Tehát hogy lehet azt megoldani, hogy áramtalanításkor ne vesszen el a mentett rádió állomások?

    Köszönöm!

  • Ferenc.

    tag

    válasz Aurig@ #130076 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, akkor el kell vinnem egy samsung szervízbe ahol majd akkor orvosolják a hibát, csak azt gondoltam, otthon is megtudom csinálni "elem" cserével, de akkor ezeknél nem az tárolja a beállításokat ezek szerint, így nem olyan egyszerű a dolog.

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Házimozi rendszerhez tudtok ajánlani jó erős , de nem túl drága Fm antennát? Mert amit adtak hozzá azzal nem fogja tisztán(pár száz forintos műanyaggal borított "drótszál" az csak, kb 1m).
    Tehát ezt kéne lecserélnem, s koax véggel csatlakozik a házimozihoz.
    Köszönöm!

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy elég amatőr kérdésem. A házimozi rendszeremben a ventilátort cserélni kell, egy 3 pin-es csatlakozós a venti, a régit kiszedtem, de elfelejtettem, hogy az hogy volt benne! S itt az új, s raknám bele.

    S ugye a ventiken van két nyíl, ami mutatja a forgásirányt illetve hogy merre fújja a levegőt. A kérdésem az hogy a házimoziban hogy kell a ventit elhelyezni, hogy kívülről befelé fújja a levegőt, vagy fordítva azaz belülről fújja ki? Mert fogalmam nincs. Próbáltam nézni képeket a neten, s az egyik helyen így a másik helyen úgy van elhelyezve benne..

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc.

    tag

    Sziasztok!

    Van egy samsung ht-tz212 házimozi, s 6 hangfalból csak 4 van meg, hiányzik a rear, azaz a hátulsó 2 hangfal, illetve mintha a center nem szólna sosem(bár nem tudom annak mikor kell szólnia, persze ha nem sztereo-ra van állítva a rendszer). Ugyanis eddig sztereora volt állítva, s akkor ugye csak a két Front(elülső) hangfalat és a mélynyomót használta a rendszer, ez a három hangszóró meg tuti jól működik, így így lett megoldva eddig, Fm rádiónál még mindig így megy lpcm hangal.

    De a napokban lett véve egy új tv s azt a digitális optikai kábellel kötöttük össze ezzel az említett házimozival. s a Tv menüjében a hangnál volt választás hogy pcm vagy DTS hang legyen, na most átraktuk dts-re s sokkal dinamikusabb, jobb lett a hang, sima upc tv adásnál, a házimozi kijelzőjén meg is jelent a dts digital surround felirat.
    A kérdésem pedig az, mivel nem értek ehhez, hogy így hogy a dts most aktív, akkor ha jól sejtem ahhoz viszont akkor mind a hat hangfal kéne, nem? Tehát így hogy a két front meg a sub működik csak, az elég a dts-hez? Vagy nem lesz tökéletes a hang? Azaz át jön minden hang így is, illetve a kellő magas hangzás?(vagy nagyon fontos a rear és center hangfal).

    Illetve olyan lehet, hogy a hátulsó (és esetleg a center) hangfal hiánya okoz olyat dts-nél, hogy valamilyen hang majd nem lesz hallható, mert teszem azt, például azt csak a rear vagy a center játszotta volna le? Vagy nem jól spekulálom az egészet? Mert ha szükséges a rear hangfalak is, akkor az kérdezem ,hogy hol lehet és mennyiért kapni hátulsó(rear) hangfalpárt 3 ohm , (meg centert ha nem működik)?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák