Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Sziasztok,
    problémám lenne a házimozirendszeremben hang ügyileg, hátha tudtok valamit tippet adni.

    Szóval kezdem az elején: megvettem a Lost Season 1-6 Blu-ray collection-t egy külföldi oldalról. Blu-ray lejátszónak PS3-t használtam, idáig nem is volt gond vele, azonban ezekkel a lemezekkel gondja akadt, de ezt most nem részletezném.
    A lényeg, hogy vettem egy Samsung BD-F5100 lejátszót.
    Van emellett egy LG tv-m (most hirtelen nem tudom milyen típus, majd' 10 éves, ha kell, utána nézek) és egy Samsung HT-350 házimozirendszer.
    A kábelezés korábban így nézett ki, ha Blu-ray filmet néztem: a TV-be HDMI-n keresztül csatlakozott a PS3 a képhez, a hang pedig DVD-lejátszóból a PS3-ba optikai kábelen jött.
    A gond ott kezdődött, hogy Én marha összetévesztettem az otpikai kábelt a koax-kábellel, szóval azt gondoltam ugyanezzel a módszerrel használhatom a PS3 helyett az új Blu-ray lejátszót, csakhogy utóbbin nincs optikai kábelnek kimenet, csak koax-kábelhez.
    Szóval most úgy rendeztem a dolgokat, hogy: a Blu-ray lejátszó HDMI-n csatlakozik a TV-hez a kép miatt, a DVD-lejátszó pedig optikai kábelen a TV-hez, hogy így jöjjön a hang. Elvileg működik is a dolog, van hang, csak (és itt jön tulajdonképpen a problémám) csúszik. Nem olyan sokat, nem nézhetetlen, de épp elég, hogy zavarjon. Főként a gyors mozdulatoknál feltűnő: ha valaki kopog az ajtón, fát fág egy fejszével vagy éppen fegyverlövésnél, de ha valaki csak beszél, akkor is feltűnő tud lenni, hogy nincs szinkronban a hang és a kép, a hang picivel később érkezik.
    Néztem a beállításokat, egyedül a DVD-lejátszón találtam olyan beállítást, ahol a hangot lehet csúsztatni, de csak előre felé és nem vissza.

    Arra tudok gondolni, hogy azért jön ez elő, mert a Blu-ray nem közvetlenül csatlakozik a házimozirendszerhez, hanem a TV-n keresztül. De mi lehet a megoldás? Ezen az egyszerű Blu-ray lejátszón nincs más kimenet, csak egy HDMI, meg egy koaxális (utóbbin meg úgy tudom nem is működne az 5.1, úgyhogy egy ilyen kábel beszerzésén nem is gondolkodom), az viszont a képhez kell. Esetleg egy HDMI-elosztó és ahhoz még 2 HDMI-kábel megoldás lehet? Vagy mit javasoltok, mit tehetnék?

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz Oldfighter #90086 üzenetére

    Igen, csakhogy nincsen a DVD-n. :(
    Ezért gondolkodtam esetleg egy HDMI-elosztón: az elosztót mondjuk bedugom a tv-be és rákötöm 1-1 HDMI kábellel a Blu-ray-t és a DVD-t. Ez így lehetséges, hogy működne?

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    válasz Norbi 72 #90105 üzenetére

    Sry, noob vagyok, de nem értem miről beszéltek. :D

    A DVD-lejátszó az 5.1-el egy szett. Csak a DVD-be tudom csatlakoztatni az 5.1-t, mert azon vannak rajta a megfelelő csatlakozások. Se a TV-n, se a Blu-ray lejátszón nincs ilyen, szóval az 5.1-hez mindenképp szükségem van a DVD-lejátszóra is.
    A Blu-Ray-en csak egy HDMI és egy koaxiális kiemenet van, így ezt a tv-vel csak HDMI-vel tudom csatlakoztatni. A DVD-n viszont nincs koaxiális be/kimenet, így azt nem tudom közvetlenül a Blu-ray-el összekapcsolni. Ezért van az, hogy az 5.1 az optikai kábelen keresztül szól, ami a tv-hez van kötve, a Blu-ray lejátszó képe pedig a tv-hez kapcsolt HDMI-n jön be.
    Működik is, csak mint mondtam van egy kis csúszás a hangban, amit reményeim szerint lehetne orvosolni, de pottyára nem vennék ilyen HDMI elosztót, ha ez nem oldja meg.

  • Iam The Ghos

    csendes tag

    Ahogy nézem nem kapok több tippet az esetemmel kapcsolatban, akkor muszáj lesz így hagynom a dolgokat...
    Ezekben az elosztókban nem igazán bízom, nem is találtam a neten olyan cikket, ami ehhez hasonló megoldásról írt volna.
    Nincs rá keretem, hogy egy komolyabb rendszert összerakjak, a szobám kialakítása sem a legmegfelelőbb erre, nem érné meg, de gondoltam amim van, abból megpróbálom a legtöbbet kihozni. Továbbra se értem igazán mért van ez a csúszás, de megkell vele barátkoznom.

Új hozzászólás Aktív témák