Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bruce20

    csendes tag

    Nem teljesen a témába vág, de talán elfér, hogy megosszam veletek a bosszúságomat. Úgy három évvel ezelőtt vettem meg nem is kis pénzért az akkortájt kiadott, díszdobozos Die Hard kvadrológiát.
    Akkoriban a sztereo rendszeren nem volt gond a hanggal, ám azóta beszereztem egy 5.1 kezdőszettet (Denon 1611 + JBL SCS 178), és mivel a Die Hard 4.0 hangját sokan mintaként dícséritek, gondoltam meghallgatom újra.
    Az eredmény tragédia, a DVD eredeti angol DD sávja (DTS nincs) szörnyen szólt, a mélyek szét akarták nyomni a subot, magas tartomány volt alig hallható, időnként 1-2 effekt megszólalt a sorrundokból. Összességében moslék hatású volt. A szinkronos sávról ne is beszéljünk, az még ez alatt volt. Az egész kb. úgy szólt, mintha ráraktak volna egy szűrőt, ami leszedte a magas tartományt, és ráerősített a közép és mélyekre, vagy átment volna valami szörnyű tömörítésen.

    Aztán kezembe akadt a filmből egy HD verzió, angol DTS hanggal. Az pedig szétszedte a szobát, hatalmas élmény, magas és mély hangok a helyükön, záporoztak át a golyók a szobán, szilánkok csilingelnek, Harrier a fej felett szállt el, tökéletes, nem folytatom, ismeritek. (A szinkronos DTS már ingerszegényebb volt, de elmegy.)

    Nem általánosítanék, bizonyára én futottam bele, de elég dühítő, hogy egy (nem újság mellé csomagolt, ellenben) drága pénzen megvett forgalmazói DVD hangja ilyen mértékben pocsék legyen. Nyilván nem a dobozért veszi az ember, hanem azért, hogy minőséget adjon egy átlag rippelt verzióval szemben. Ezek után viszont mi tartsa vissza az embert? (Remélem a blu-ray korszak szélesebb kiteljesedése.)

  • bruce20

    csendes tag

    A játék kedvéért a témához hozzászólók beírhatnák az általuk űzött szakmát is, hogy talán megfelelőbb érvek hangozhassanak el mindkét oldalról.

    Olvasmányos a mai nap anyaga, sikerül mindent megkérdőjelezni, a digitális adattárolást, és lassan az informatika alaptételeit is. Ez tényleg szórakoztató, de felesleges.

    Fő kérdést abban látom, hogy sokan a saját, (nem egy esetben valóban referencia) rendszerüknél nem látnak tovább, és már azzal foglalkozunk, hogy a HDD milyen kábelekkel csatlakozik. Belegondoltak ők, hogy az az állomány, ami szerintük másképp szól SSD-ről, mint HDD-ről, mi mindenen ment át, amíg hozzájuk került?
    Nézzünk egy internetes letöltést. Volt a rendszerben lehámlott burkolatú filléres, és méregdrága kábel, közben millió mennyiségű hálózati eszköz. Ezek között is akadt csomaghibázó switch, és volt soktízmilliós hálózati útválasztó. Felfoghatatlan mennyiségű alkalom lett volna arra, hogy megváltozzon az az adatállomány, ami szerintük másképp szól egy merevlemezről, mint egy SSD-ről. A lényeg azokban a protokollokban, checksumokban, átviteli eljárásokban van, amiket pl. (TCP/IP) 60-as/70-es években dolgoztak ki, tökéletesítettek, és amiknek köszönhetően akkor áll össze megfelelően egy állomány, amint a legutolsó adatcsomag is hibátlanul megérkezett. Ennek érdekében a sérült vagy elveszett adatcsomagokat újraküldik az átvitel során. Amíg minden adatcsomag hibátlanul meg nem érkezett, a letöltés nincs befejezve.

    Amíg ez a letöltött állomány nem kerül át analóg útra, a minősége , hangszíne, tónusa nem fog megváltozni.

    [ Szerkesztve ]

  • bruce20

    csendes tag

    válasz MunezXBK #11628 üzenetére

    MTV nemrég beszerezte az 5.1 sugárzáshoz szükséges technikai eszközöket, a Dolby Digital 5.1 sugárzást az Eurovziós Dalfesztivál második döntőjével indították. A foci eb és az olimpia is 5.1 hanggal fog menni, várhatóan egyre több filmet adnak majd ilyen rendszerben. DVB-T-n, műholdon, UPC Digitalon, Digikábelen, és T-Home rendszerében érhető el egyelőre az AC3 5.1 sáv tudomásom szerint.

  • bruce20

    csendes tag

    Sziasztok!
    Olyat látott, tapasztalt már valaki, hogy erősítőn egyszer csak, minden előjel nélkül meghal az egyik HDMI bemenet?
    Denon AVR-1611-ről van szó, JBL SCS 178-at hajt. Laptop adja a jelforrást az 1-es (BD) HDMI bemeneten kereszül. (Nem szeretnék, és nincs is mód S/PDIF-en keresztül forrást adni neki, a HDMI-n keresztül mindent szépen átvisz.) Egy Samsung LED TFT van rádugva még a HDMI monitor csatin át.

    3 éves a készülék, a három év alatt semmi gond nem volt vele, jó, ha heti 3-4 alkalommal pár órát van használva. Tegnap még rendben végigvitte a mozit, ma este óta teljesen süket az eddig használt HDMI input. A maradék három hibátlanul dolgozik. Próbáltam több eszközzel is, nyomtam factory resetet, semmi.
    Nem az a gondom, hogy lehalt az egyik HDMI bemenet, hanem hogy mi okozhatta, és a többi is követheti-e a sírba.
    Ha van tapasztalat hasonló gonddal, hálás lennék érte.

  • bruce20

    csendes tag

    válasz MasterMark #48564 üzenetére

    Aham, nincsenek ki/be húzogatva a kábelek, a HDMI fixen a laptop dokkolójára van kötve (Dell), a Denon bekapcsolásakor a gép automatikusan észleli az erősítőt, és átküldi a képet-hangot az erősítőre. Ezért sem értem, hogy mi történhetett az AVR HDMI inputjával...

Új hozzászólás Aktív témák