Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz Balerik #97160 üzenetére

    A külső CD-játszó és az EAC nem zárják ki egymást, én is ezzel a felállással grabbelek. A PC-kben lévő CD meghajtók döntő többsége nem alkalmas ezt jó minőségben elvégezni, de már eleve kizáró tényező, hogy a PC házban vannak, és azonos tápegységről kapják az áramot.
    A kettő közötti kapcsolat USB kábel, aminek a minősége szintén beleszól a hangminőségbe.
    Amennyiben számodra ezek nem nyilvánvaló tények, úgy teljesen felesleges volt az előbbi eszmefuttatásod és nincs értelme a további vitának.

    (#97166) Norbi 72
    Amíg Pityu nem kerül elő, addig én is megmondhatom a tutit?
    Helyes a következtetésed. :K

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Patice

    nagyúr

    válasz Balerik #97160 üzenetére

    CD lejátszó alatt Béci szerintem PC-s optikai egységeket értett. Azok között is akadnak lényeges minőségbeli különbségek. Nem mindegy természetesen, hogy az az optikai egység PC házon belül, vagy külső házban van-e. Ha külső házban van, akkor nem mindegy grabbeléskor, hogy a külső ház és a PC között milyen USB kábel van.

    EAC csak egy a sok program közül, amit elfogadtak standard programnak, amivel lehet CD-t grabbelni. Ezt tartják referenciának. Nem rossz program, de van tőle jobb. Nem is kevés. Csak azok sokszor már nem is programok, hanem dedikált eszközök, CD rippelő szerverek, dedikált CD lejátszók, amik nagyon jó minőségben tudják "leszedni" az anyagot a CD-kről.

    Én próbáltam otthon EAC-cal begrabbelni pár jobb minőségű CD-t külső házban lakó meghajtóval. Csak az USB kábelt cseréltem ki és lett hallható különbség a két hibátlanul lefutott (Secure mode) grabbelés között. Nem akkora, hogy vakteszten kiszúrjam, de számomra hallható volt még egy belépő fejessel is.

    Szóval nagyon nem mindegy TÉNYLEG, hogy otthoni körülmények között is mivel csinálja meg az ember a rippelést. Kis odafigyeléssel, "körítéssel", az ingyenes megoldásokkal is egész jó eredményt lehet elérni. :K

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák